НОВИНИ

Ваші улюблені сигарети можуть зникнути: деталі законопроєкту

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який введе заборону на продаж в Україні сигарет зі смаками, запахами та добавками. Також має змінитися і вміст смоли в сигаретах та антиреклама на упаковках.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Однак на ціну такі зміни не вплинуть.

Про це розповів фахівець громадської організації “Життя” Дмитро Купира. За його словами, цей документ передусім стосується громадського здоров’я, а не питання ціни та якості тютюнових виробів.

Коментар:У нас на ринку поширені ароматизовані сигарети – фруктові, ментолові тощо. За дослідженнями, які проводилися в США, 80% дітей уперше пробують курити саме ароматизовані сигарети, адже вони приємніші на смак.

Така заборона діє у всіх країнах ЄС без винятку. І Україна, підписавши угоду про Асоціацію з ЄС, взяла зобов’язання забезпечити рівень захисту здоров’я своїх громадян на такому ж рівні. 

Немає підстав вважати, що буде виникати контрабанда. Адже залежність наступає не від ароматизованої сигарети, а від нікотину.

Пересічний споживач розуміє, що йому легше піти в магазин купити, ніж шукати в незрозумілих торговців за незрозумілу ціну“, – сказав Купира.

Окрім заборони сигарет зі смаками, законопроєкт передбачає:

  • заборону сигарет, в яких показники вмісту не перевищуватимуть встановлену норму: нікотину – 1,0 мг, смоли – 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг;
  • на всіх тютюнових виробах мають бути медичні попередження з картинками.

Багатьох виробників та імпортерів законопроєкт взагалі не зачепить. Він, можливо, зачепить невелику частину. Але це не вплине на їх ціну. Тому що виробництво тютюнових виробів – це високотехнологічний процес, їх виробляють мільярдами.

Вміст нікотину регулюється в ручному режимі, це не стосується вирощування. Тому внесення технологічних змін одноразово на десятки мільярдів випущених сигарет не може вплинути на ціну”, – додав Купира.

Що стосується антиреклами, то наразі в Україні вона становить 50% площі на пачці сигарет, а пропонується розміщувати її на 65% площі. Водночас з обох сторін пропонують розміщувати картинки, адже вони мають кращий ефект на споживача.

Джерело: сайт Obozrevatel

Читайте також: Науковці назвали дев’ять продуктів, що викликають мігрень

Стас Ібрагімов

Недавні новини

9 продуктів, щоб їсти достатньо клітковини і забути про проблеми із травленням

Клітковина –  необхідна складова здорового раціону, адже вона допомагає підтримувати відчуття ситості та регулює процеси…

13 хв. ago

Рецепт найсмачнішого фаршированого перцю

У кожної господині свої секрети приготування фаршированого перцю, а ми поділимося з вами нашим рецептом.…

2 години ago

Як черствий хліб знову зробити свіжим: 7 способів

Якщо хліб не зіпсувався, а просто засох, його можна реанімувати. Це нескладно. Є прості лайфхаки,…

3 години ago

5 кімнатних рослин, які допоможуть позбутися плісняви у будинку

З настанням холодів температура повітря починає знижуватися, тому в будинку може з'являтися пліснява. Ванна кімната…

4 години ago

25-річний чоловік заблукав в горах Закарпаття і сам викликав прикордонників

Прикордонники відділу “Новоселиця” на Закарпатті розшукали чоловіка, який хотів нелегально перетнути кордон із Словаччиною, але…

5 години ago

На Рівненщині пасажир мікроавтобуса порізав собі руки на прикордонному посту

На Рівненщині у Сарненському районі чоловік з ознаками алкогольного сп’яніння порізав собі ножем руки на…

6 години ago