НБУ спростив обмін валюти готівкою

фото грошових знаків іноземної валютиПостанова Національного банку України № 364 від 2 серпня 2016 року спростила обмін готівки іноземної валюти

Відповідні зміни внесено до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

До прийняття акту при купівлі, продажу або обміні іноземної валюти на будь-яку суму, треба було пред’явити документ, який посвідчує особу і резидентство.

Тривалий час населення продає банкам більше валюти, ніж купує. У період від січня  до липні 2016 року чиста купівля банками валюти у населення досягла 1.9 мільярда доларів США. З огляду на стабілізацію ситуації на валютному ринку НБУ вирішив лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізичними особами.

Тому з 10 серпня 2016 року (дата набуття чинності змінами), фізичні особи зможуть проводити обмін валют на суму до 150 тисяч гривень в еквіваленті без надання документів.

Вимога надання документів при здійсненні операцій на суму понад 150 тис. грн. залишилося відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: