Середа 25.11.2020

-:-

В Україні значно знизився попит на вступ до магістратури: причини

event 17:36 Середа 18 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

У 2020 році серед українських студентів знизився попит на навчання в магістратурі через необхідність здавати єдиний вступний іспит з іноземної мови.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це заявила директор Навчально-методичного центру “Укоопосвіта” (система COOP Україна) Лідія Войнаш.

За її словами, в поточному році для отримання ступенів молодшого бакалавра, бакалавра і магістра з усіх спеціальностей і форм отримання освіти до вищих навчальних закладів, що входять до освітньої системи COOP Україна (5 закладів по всій країні), зараховано 2939 осіб, що на 2,4% менше порівняно з минулим роком.

Як пояснює Войнаш, студенти самі не хочуть отримувати більш високий рівень освіти. Цю тенденцію вона пов’язує зі змінами умов вступу до магістратури. 

Коментар:Раніше єдиний вступний іспит з іноземної мови стосувався окремих спеціальностей, тепер – переважної більшості, а наступного року за проектом умов прийому на всі спеціальності буде єдиний вступний іспит. Тому зменшується й кількість бажаючих вступати до магістратури“, – зазначила директорка.

Однак, незважаючи на цю обставину й інші негативні чинники, такі як відсутність державного замовлення на підготовку фахівців у кооперативних навчальних закладах, відсутність фінансування загальноосвітньої підготовки за рахунок освітньої субвенції, зменшення кількості випускників шкіл, низька платоспроможність населення і пандемія, кооперативні навчальні заклади успішно провели вступну кампанію.

Коментар: “Станом на початок листопада на навчання за всіма спеціальностями, освітніми та освітньо-професійними рівнями, формами отримання освіти зараховано 6686 осіб, на 7,5% більше, ніж в минулого року. Це без урахування того, що до й досі здійснюється прийом студентів на заочну форму здобуття освіти“, – повідомила Войнаш.

За її словами, порівняно з минулим роком збільшився набір студентів-бакалаврів за спеціальностями: економіка, менеджмент, філологія, туризм, готельно-ресторанна справа, маркетинг.

Джерело: сайт Укрінформ

Читайте також: Скільки шкіл на Рівненщині працює дистанційно

Останні новини
24.11.2020, Вівторок
23.11.2020, Понеділок
22.11.2020, Неділя
21.11.2020, Субота
20.11.2020, П’ятниця
19.11.2020, Четвер
18.11.2020, Середа
Читати більше новинarrow_forward