В Україні значно збільшили виплати дітям під опікою та пенсіонерам: законопроєкт

Законопроєкт передбачає підвищення соціальних гарантій для дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, зокрема для дітей з інвалідністю. Також, закон уніфікує принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: Є діти, які опинилися в тяжких життєвих обставинах. Про них піклуватися маємо в першу чергу. Саме тому сьогодні збільшили розмір допомоги для дітей з інвалідністю та для дітей над якими встановлено опіку чи піклування“, – повідомляє нардеп Дмитро Соломчук.

Деталі: Вчора, 2 червня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №2494 за яким вносяться зміни до законів “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.

Діти — понад усе.Є діти, які опинилися у тяжких життєвих обставинах. Про них піклуватися маємо в першу…

Опубліковано Дмитро Соломчук Вівторок, 2 червня 2020 р.

Закон для сімей з дітьми передбачає збільшення розміру допомоги: 

  • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, з 2 до 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
  • на дітей з інвалідністю – до 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розмір допомоги підвищиться для дітей з інвалідністю:  

  • до 6 років: на 2668,5 грн (з 3558 грн до 6226,5 грн);
  • від 6 до 18 років – на 3327 грн (4436 грн 7763 гривні);
  • для дітей до 6 років: на 889, 5 грн (з 3558 грн до 4447,5 грн);
  • для дітей віком від 6 до 18 років – на 1109 грн (з 4 436 грн до 5 545 грн).

Коментар: Малозабезпечені сім’ї отримають одноразову допомогу, яку зможе отримати непрацюючий працездатний член сім’ї для організації підприємницької діяльності“, – додає Дмитро Соломчук.

Таким чином, запроваджується одноразова безвідсоткова поворотна допомога малозабезпеченим сім’ї для організації підприємницької діяльності. Допомога передбачена з 1 січня 2021 року. Порядок її надання (розмір допомоги та строк її повернення) встановить Кабмін. 

Також, законопроєктом передбачена особлива допомога для одиноких пенсіонерів, які досягли 80-річного віку. Зокрема, вони отримають державну соціальну допомогу та 500 додаткових гривень до пенсії.

Читайте також: “Ми станемо на захист України”: прем’єр Канади зробив різку заяву щодо Росії в G7

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: