НОВИНИ

В Україні зміняться правила користування мобільним зв’язком

В Україні підготували нові правила користування мобільним зв’язком. Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3014 “Про електронні комунікації”, що запроваджує низку нововведень для операторів та абонентів. Нові правила в ефірі роз’яснює експерт ринку телекомунікацій Роман Хіміч.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: “Цей законопроєкт на часі, він давно назрів та перезрів, тому що його головна мета – це радикально спростити життя, в першу чергу, операторам, адже саме вони рухають цю царину, інвестують гроші. Що простіше їм буде працювати, то швидше вона буде розвиватися”, – каже Хіміч.

Зараз в Україні оператор повинен узгоджувати з органами влади майже кожен свій рух. Тому, в першу чергу, цим законопроектом передбачено скасування багатьох таких процедур.

За словами Хіміча, із новим законом для операторів з’явиться шерінг частот – вони зможуть використовувати однакові частоти та розподіляти їх між собою. Передбачається технологічна нейтральність та право самим обирати, яке покоління зв’язку використовувати на своїх частотах. 

Серед іншого, різні мобільні оператори зможуть передавати зайві частоти одне одному, а не регулятору, як раніше. Втім, геолокації користувачів та географічний огляд мереж оператор повинен буде передавати державі.

Коментар: “Цим законопроєктом передбачено, що оператори зможуть самостійно, не долучаючи органи влади, вирішувати, яку технологію вони впроваджуватимуть. Шерінг частот означає, що оператори зможуть спільно використовувати одні й ті ж частоти. Тепер вони зможуть самостійно між собою домовлятися”, – додає Роман Хіміч.

Зараз, якщо держава видала оператору смужку частот в певному діапазоні, він мусить використовувати їх самотужки – він не може поділитися ними з іншими гравцями ринку, хоча часто така необхідність виникає, адже через певні обставини частоти між операторами поділені дуже нерівномірно в регіональному розрізі.

Нововведення для абонентів включають таке. Абонент більше не отримуватиме тих повідомлень, на які не підписався. За розсилку СМС-спаму встановлюється штраф від 1,7 тисячі до 8,5 тисячі гривень. 

Заявлена оператором швидкість не буде відрізнятися від реальної швидкості інтернету. Серед іншого, передбачається спрощення процедури захисту прав абонента, при неправомірному списанні грошей з рахунку питання можна буде вирішувати, звернувшись до регулятора з електронною скаргою. 

Також будуть збільшені штрафи за порушення прав абонентів – суми тепер становитимуть від 17 тисяч до 75 тисяч гривень за кожен факт порушення.

Коментар: “Не є секретом, що інтереси споживачів традиційно знаходяться десь на периферії. У трикутнику бізнес-влада-споживачі, на жаль, наші інтереси системно не представлені, тому що, з одного боку, на наші інтереси посилаються всі без винятку, але часто це носить популістський чи маніпулятивний характер. Через це низка проблем не вирішена”, – підкреслив експерт.

На його думку, прийняття законопроекту призведе до подорожчання послуг. За словами Романа Хіміча, єдиними рушіями якості на ринку стільникового зв’язку є конкуренція, і витрати домогосподарств, а що менше абоненти спроможні заплатити, то гірша послуга.

Експерт запевняє, що в Україні наявна чесна конкуренція, а думка, що якість послуг є низькою, не відповідає дійсності. 

Як стверджує Роман Хіміч, специфіка стільникового зв’язку полягає в тому, що забезпечити його добру якість на кожному квадратному кілометрі території умовної країни неможливо.

Джерело: сайт Суспільне

Читайте також: В Україні запустили інтерактивну карту з посткарантинними правилами виїзду за кордон

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Якою буде погода 2 травня: прогноз синоптика

У четвер, 2 травня, в Україні буде сонячно та тепло. Про це повідомила синоптик Наталка…

2 години ago

Магнітні бурі в травні 2024: чотири найнебезпечніші періоди

Учені постійно спостерігають за Сонцем і попереджають населення про високу активність зірки. У дні спалахів…

2 години ago

Залякав, щоб мовчала: житель Дніпропетровщини розбещував 5-річну племінницю

Мешканець Синельниківського району Дніпропетровської області протягом пів року розбещував свою 5-річну племінницю. Чоловіка судитимуть. Про…

4 години ago

У Києві дівчина вистрибнула з балкона, впала на перехожого та вбила його

Стали відомі подробиці трагічної події у Києві 30 квітня на Троєщині. Про це повідомляє hromadske.…

4 години ago

Чи можна пекти паску у Страсну п’ятницю: прикмети та забобони

Страсна п'ятниця - день, коли Ісус Христос приніс себе в жертву за людські гріхи, у…

5 години ago

В Україні підрахували, скільки коштів принесло розблокування кордону з Польщею

Зняття блокади пунктів пропуску на кордоні з Польщею додатково збільшило надходження митних платежів і зборів…

5 години ago