НОВИНИ

В Україні критично скоротилося виробництво хліба

В Україні через вимкнення електроенергії скоротилося виробництво хліба. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Для виготовлення необхідно шість годин безперервної роботи, і якщо цей процес переривається відключенням електроенергії, вся партія йде в утилізацію. 

В результаті кількість хліба на прилавках зменшилась. Українські пекарі матимуть змогу забезпечити українців своєю продукцією, однак, ймовірно, рентабельність виробництва буде вкрай низькою. Про це повідомляє  AgroPortal.

Перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, близько 20% підприємств хлібопекарської галузі сьогодні зруйновані або не повернулися до виробництва з початку війни. 

Коментар: Але в Україні є мережа потужних хлібозаводів, розрахованих на виробництво масових хлібів зі значним резервом потужностей. Вони дозволяли нагодувати 50 млн людей“, – пояснив він.

Зараз в Україні значно менша кількість населення. До того ж ми констатували, що з початку війни споживання хліба знизилося на 15%. 

Коментар: Процес випікання хліба безперервний, і під час дії графіку стабілізаційних або аварійних відключень ми не зможемо забезпечити технологію. Є доволі довгий цикл виробництва певних сортів хліба, де процес від подачі борошна до упаковки займає більше 6 годин“, – пояснив Дученко.

Хлібопекарська галузь використовує 70% електроенергії від потреби саме в нічний час. Місячна потреба для повноцінної роботи галузі складає всього 5-6 млн кВт. Робота на генераторах може лише мінімально підтримувати життєдіяльність підприємств у разі аварійних відключень. Це день чи два максимум, але працювати та виробляти хліб у достатній кількості на генераторах неможливо.

Читайте також: Яким буде грудень в Україні: прогноз народного синоптика

Коментар: Щодо собівартості, то 1 кВт, отриманий з генератора, в 3-4 рази дорожче, ніж електрика з мережі. Питання навіть не в економічному складнику, а в технічній — неможливо організувати повноцінну роботу хлібозаводу на генераторах“, – додав він.

Виробники сировини, готової продукції, логістичні ланцюжки працюють, і сьогодні українці не мають дефіциту в продуктах харчування, додав представник асоціації.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Як загартувати розсаду помідорів, щоб зміцнити імунітет рослини й підвищити врожайність

Перед тим, як висаджувати розсаду помідорів у відкритий ґрунт її треба обов’язково загартувати, щоб вона…

6 години ago

Завтра Україну накриє антициклон: що буде з погодою

Найближчої ночі в Україні будуть заморозки. Вдень 8 травня вже буде сухо, опади підуть геть,…

6 години ago

Паспортний сервіс відновив видачу українських паспортів за кордоном: що відомо

Паспортний сервіс ДП "Документ" повертається до роботи з видавання паспортів українцям за кордоном. Однак наразі…

7 години ago

Укргідрометцентр прогнозує зміну погоди в Україні: до чого готуватися

Після досить тривалої спокійної та сонячної погоди на цьому тижні в Україні очікуються більш динамічні…

7 години ago

Суперкомп’ютер назвав шанси збірної України на Євро-2024

Збірна Італії з футболу не зможе відстояти титул найсильнішої команди Європи, який вона здобула на…

8 години ago

Встигніть висадити помідори до цієї дати: хитрість для величезного врожаю

Помідори, як культура для вирощування, точно потрапляють у лідируючі позиції на городі у кожного дачника.…

9 години ago