В чиї руки віддати своє здоров’я?

event 14:28 Вівторок 13 Листопадаа 2018

На сьогоднішній день 56% жителів Рівненщини уклали договір з лікарем. Це 637 143 людини по всій області. Загалом, свого терапевта, педіатра чи сімейного лікаря обрали понад 21 мільйон українців. Якщо ви досі не заключили договір, ця стаття для вас.

З 23 березня 2018 року триває національна компанія з вибору лікарів. Медична допомога перестає бути прив’язаною до прописки, проживання чи хабара, який потрібно дати за черговий прийом. Гроші за візит оплачує держава, а громадянину залишається вибрати собі терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі.

Для початку потрібно визначитися з особою, якій ви довірите піклуватися про ваше здоров’я. Найкраще, вибрати того лікаря, якого ви вже відвідали та були задоволені результатом. Якщо такої людини ви не знаєте, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід. Також, інформацію можна дізнатись напряму у медичних закладах чи місцевих відділах охорони здоров’я.

Крок другий – підписання декларації з обраним лікарем. З документів знадобиться лише паспорт і ідентифікаційний номер. Якщо ви реєструєте дитину, також потрібно надати свідоцтво про народження та документи (паспорт та код) одного з її батьків чи опікунів. В медзакладі декларація оформлюється у двох примірниках, один з яких видається вам, при цьому ваші дані вносяться в систему «Електронне здоров’я». Якщо ви впевнені у своєму виборі, потрібно поспішити, так як у лікаря можуть закінчитись місця для нових пацієнтів. Сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900, у сільській місцевості ця кількість може бути більшою.

Ви маєте право звертатися до свого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Безліч проблем можуть бути вирішенні ще на початковому рівні, якщо вчасно потурбуватись про їх усунення. Лікар отримує пряму оплату за кожного пацієнта від держави, тож потрібно пам’ятати, що йдучи до лікаря ви отримуєте послуги, за які вже заплатили своїми податками, тож не потрібно класти окрему «подяку» в кишеню.

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward