Українців чекає переселення з “хрущовок”?

event 12:08 Понеділок 27 Травня 2019

Днями був оприлюднений законопроект, за яким жителів застарілих будівель переселятимуть до новобудов. Розглянемо детальніше, як буде діяти дана процедура.

«Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» – законопроект, за яким українців, які проживають у старих хрущовках та панельних будинках мають переселяти до новобудов. Його вже незабаром мають передати на узгодження до органів виконавчої влади та на думку розробників, остаточно документ встигнуть прийняти не раніше 2020 року.

Якщо розглянути приклад столиці, то у Києві майже 65-70% будівель вичерпали свій термін експлуатації. Новий законопроект потенційно може зачепити будівлі, що були побудовані у 70-80-х роках. Реновація має торкнутись не тільки житлових будинків, а й соціальних об’єктів: шкіл, садочків та лікарень.

Новий законопроект передбачає наступні нововведення:

  • реконструкцію застарілого житла будь-якої висотності, а не тільки п’ятиповерхівок, як зараз;
  • для реконструкції чи знесення житла буде потрібна згода 75%. мешканців;
  • замовником робіт виступатимуть місцеві органи самоврядування;
  • місто буде оголошувати конкурс і виставляти умови до забудовників.

В програмі реновації також передбачене положення про переселення жителів будинків, які потребують капітальної реконструкції чи зносу. При капітальному ремонті з відселенням людей переселятимуть, а після проведення повертаються назад в своє житло. Якщо будівля зноситься, на території мікрорайону повинні побудувати стартовий житловий будинок, в який відселяються жителі

Читайте також: Введені нові норми безпеки будівель, що змінитьсь?

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward