Субота 28.11.2020

-:-

Україна планує закупити ескадрилью американських винищувачів

event 14:15 Понеділок 26 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Повітряні сили Збройних сил України планують до 2035 року закупити ескадрилью американських винищувачів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це заявив командувач Повітряних сил ЗСУ, генерал-полковник Сергій Дроздов.

За його словами, для створення тільки прототипу власного бойового літака необхідно не менше 10 років і 10 мільярдів доларів.

Коментар: “Створити бойовий літак – багатофункціональний винищувач, Україні навряд чи вдасться в найближчій перспективі. Для цього у нас немає, по-перше, відповідної наукової бази, немає потужностей виробництва, досвіду. Україна може випускати лише військово-транспортні літаки”, – сказав Дроздов.

У зв’язку з цим у Збройних силах планує закуповувати авіаційну техніку за кордоном у країн-партнерів. Зокрема, планується закупівля техніки у США.

Коментар: “Мова йде про єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би всі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники. Звичайно, Повітряні сили хотіли б мати сучасну техніку, як ось американський F-35, наші льотчики мріяли б літати на таких літаках”, – зазначив генерал-полковник.

При цьому він додав, що Польщі, попри те, що вони вже довгий час є союзником США і повноцінним членом НАТО, лише зараз вдалося почати розмову про отримання винищувачів F-35.

Коментар: “До речі, поляки пішли саме таким шляхом, коли у них на озброєнні поруч з Міг-29 стоять F-16. Такий досвід Польщі був би для нас найбільш прийнятним: отримати ескадрилью винищувачів і поставити її на озброєння однієї з бригад тактичної авіації Повітряних сил”, – сказав командувач Повітряних сил.

За його словами, проблем з перенавчанням льотного складу не повинно виникнути, однак є нюанси з технічною базою, ремонтом, аеродромно-технічним забезпеченням.

Джерело: сайт Главком

Читайте також: У ЗСУ розповіли, коли можуть відмовитися від призову до армії

Останні новини
27.11.2020, П’ятниця
26.11.2020, Четвер
25.11.2020, Середа
24.11.2020, Вівторок
23.11.2020, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward