П'ятниця 22.01.2121

-:-

Україна перебуває в зоні високого ризику спалаху поліомієліту – ЦГЗ

event 16:25 П’ятниця 03 Липня 2020

Протягом п’яти місяців цього року лише 30% дітей першого року життя, які потребують обов’язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.

Коментар:Європейська регіональна комісія з сертифікації ліквідації поліомієліту (РКС) оцінила ризик передачі інфекції у випадку ввезення дикого поліовірусу або появи деривату вакцинного поліовірусу (cVDPV) в 41 країні регіону. Ризик в Україні було віднесено до категорії високих“, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що протягом п’яти місяців цього року, лише 30% дітей першого року життя, які потребують обов’язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту.

Коментар:Відсоток охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%. Вакцинація — єдина можливість вберегтися від ускладнень, викликаних поліомієлітом. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), поширення вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до поширення вірусу та нових випадків захворювання”, – пояснили в ЦГЗ.

Також у ЦГЗ нагадали, що поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Медики розповідають, що захворіти на поліомієліт може кожна не вакцинована дитина і дорослий, але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Коментар:Поліомієліт характеризується ураженням центральної нервової системи та виникненням паралічу, що може призвести до смерті. Поліомієліт неможливо вилікувати… Близько 5% хворих помирають. В основному — через порушення дихання під час паралічу дихальної мускулатури. В одного із 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності. Інші небезпечні ускладнення поліомієліту: пневмонія, міокардит, важкі шлунково-кишкові розлади з кровотечею, виразками, кишковою непрохідністю… Але саме вакцинація запобігає цій смертельно небезпечній хворобі“, – наголосили в Центрі громадського здоров’я.

За даними ЦГЗ, у 2019 році в Україні було вакциновано понад 78% дітей до року, аналогічний показник був і серед дітей віком до 18 місяців, серед дітей у вікових групах до 6 та до 14 років охоплення становило трохи понад 80%. 

Вакцини є безкоштовними для дітей.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: “Лісові пожежі й піщані бурі, а в горах – повені”: клімат в Україні стрімко змінюється

Теги:
Останні новини
22.01.2021, П’ятниця
21.01.2021, Четвер
20.01.2021, Середа
19.01.2021, Вівторок
18.01.2021, Понеділок
17.01.2021, Неділя
16.01.2021, Субота
15.01.2021, П’ятниця
14.01.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward