Сьогодні День українських миротворців

українські миротвроціЦей день відзначає відвагу та звитягу усіх мужніх представників українського миротворчого контингенту, що перебувають або перебували на службі чи в персоналі миротворчих сил. Вічна пам’ять усім загиблим дітям України

День українських миротворців встановлено Постановою ВРУ від 23 травня 2013 року №  292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців», якою цим днем визначено 15 липня.На початку 90-х років ХХ століття напружена ситуація на території колишньої Югославії змусила втрутитися ООН для захисту мирного населення. Формувалися миротворчі сили, відтак Генеральний секретар ООН звернувся України з проханням щодо введення військового контингенту до складу сил ООН в зонах конфлікту.

3 липня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 2538-XII «Про участь батальйону Збройних Сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії». Вже на наступний день Міністром оборони України було підписано наказ про формування в смт. Гвардійське Дніпропетровської області миротворчого підрозділу — 240-го окремого спеціального батальйону. Формування проводилося на базі 93-ї гвардійської мотострілецької дивізії 6-ї гвардійської танкової армії (пізніше — 93-ї механізованої дивізії 6 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України).

Батальйон було сформовано в рекордно короткий термін — за три тижні! У формуванні батальйону взяла участь практично вся Україна (особовий склад, в основному солдати, підбиралися з різних військових частин, в тому числі 8 армійського корпусу).

Починаючи з 1992 року близько 40 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях.

За цей час загинуло 50 військовослужбовців Збройних Сил України, які, безперечно, заслуговують на вшанування на державному рівні та назавжди залишаться в пам’яті українського народу.

Джерело інформаційної довідки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: