НОВИНИ

У світі народжується більше близнюків, ніж будь-коли раніше – дослідження

На сьогодні у світі близнюки у людей народжуються частіше, ніж будь-коли раніше. З 1980-х років кількість близнюків збільшилася на третину – з 9 пологів близнюків до 12 на 1000 випадків.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Тобто щорічно у всьому світі народжується близько 1,6 мільйона близнюків, а кожна 42 народжена дитина – близнюк. Але картина істотно відрізняється по регіонах.

Про це свідчать результати першого глобального огляду в одному з провідних світових журналів репродуктивної медицини Human Reproduction. 

Дослідники проаналізували кількість близнюків в 2010-2015 роках в 165 країнах і порівняли їх з показниками за 1980-1985 роки.

Найбільше зростання виявили в Північній Америці (на 71%), Європі (на 60%) та Азії (на 32%). Лише у 7 країнах дослідники виявили зниження більш ніж на 10%. 

В Україні в проміжку між 2010 та 2015 роками було від 9 до 12 пологів близнюків на 1000 пологів. Але даних про зміни з 1980-х років у вчених немає. 

Збільшення кількості близнюків відбувається завдяки дизиготним дітям, в той час як кількість монозиготних майже не змінилася і залишається стабільною на рівні приблизно 4 на 1000 пологів у всьому світі. 

Основною причиною збільшення кількості близнюків дослідники вважають зростання випадків штучного запліднення.

Йдеться не тільки про методи ЕКО (екстракорпоральне запліднення), але і більш прості, такі як стимуляція яєчників і штучне запліднення. 

Ще однією важливою причиною є відтермінування батьківства – шанси мати близнюків зростають з віком і досягають піку у віці від 35 до 39 років.

Водночас дослідники вважають, що людство, можливо, досягло піку числа близнюків, особливо в країнах з високим рівнем доходу, таких як Європа і Північна Америка, через спроби домогтися одноплідної вагітності. 

Дослідники планують оновити свої результати даними за початок 2020-х років, щоб побачити, чи справді показники народжуваності близнюків досягли піку і почали знижуватися в країнах з високим рівнем доходів.

Джерело: сайт Українська правда

Читайте також: Яка кількість фруктів та овочів впливає на тривалість життя — дослідження

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Забутий суперфуд: поживний щавель, який збагатить ваш раціон

Якщо ви хочете розширити свій вибір листової зелені на ринку, щавель – це зелень, яку…

4 години ago

Як правильно приготувати спаржу: 4 швидкі способи

Настав сезон спаржі – вишуканого овочу, сповненого корисних елементів та вітамінів. Спаржа готується дуже швидко,…

6 години ago

Шикарний блиск за 5 хвилин: цей простий трюк у душі зробить волосся, як у рекламі

Ви коли-небудь бачили волосся, яке так блищить, що схоже на дзеркало? Звичайно, так — у…

7 години ago

Через які помилки можна втратити урожай груш: не всі садівники знають

Груша – невибагливе дерево і при належному догляді за рослиною, плоди виростають смачними, соковитими та…

8 години ago

На Закарпатті жителька Ужгорода постане перед судом за організацію азартних ігор онлайн

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного проведення азартних ігор,…

9 години ago

Вдарив, а потім викрав телефон: поліцейські Дніпра оголосили підозру зловмиснику

Вчора ввечері, 16 травня, у Дніпрі 37-річний чоловік напав на 40-річного перехожого та відібрав у…

10 години ago