Середа 20.01.2121

-:-

У США вперше за майже 70 років стратили жінку на федеральному рівні

event 23:54 Середа 13 Січня 2021 ПОДІЇ

У Федеральній в’язниці Терре-Хот у штаті Індіана 13 січня зробили смертельну ін’єкцію 52-річній Лізі Монтгомері, засудженій за вбивство жінки та викрадення дитини.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Це перша страта жінки на федеральному рівні за останні майже 70 років, повідомляє BBC.

За словами свідків, жінка, яка стояла поруч з Монтгомері під час страти, зняла маску з неї маску та запитала, чи хоче вона щось сказати. Засуджена сказала, що ні й більше нічого не сказала.

Страта, яку відкладали двічі

Вперше виконання вироку відклали у грудні через коронавірус в адвокатів, вдруге — у січні через рішення суду.

У вівторок, 12 січня, суддя Джеймс Хенлон з окружного суду США Південного округу Індіани зупинив страту до з’ясування психічного стану Монтгомері. Адвокати заявляли, що в обвинуваченої ушкодження головного мозку та психічне захворювання, “яке погіршилося сексуальними тортурами, що їм вона піддавалася з боку опікунів”.

Адвокати апелювали до законодавства, яке забороняє страчувати людей, які через психічну хворобу не розуміють підстав для страти, передає CNN.

Водночас Верховний суд відновив проведення страти, відмовивши адвокатам у проханні провести засідання для встановлення психічного стану Монтгомері.

Зазначимо, що останньою страченою жінкою на федеральному рівні у США була Бонні Хіді, яка померла в газовій камері в Міссурі у 1953 році.

У липні 2020 року смертну кару провели на федеральному рівні вперше за 17 років — до цього такий вирок виконували у 2003 році. Ліза Монтгомері стала одинадцятою страченою на федеральному рівні за каденцію Дональда Трампа.

У чому звинувачують Монтгомері?

Засуджена Ліза Монтгомері з Канзасу в грудні 2004 року поїхала до вагітної жінки Боббі Джо Сіннет у Міссурі для того, щоб начебто придбати цуценя. Натомість Монтгомері напала на Сіннет, яка була на 8-му місяці вагітності.

Жінка втратила свідомість, а в цей момент Монтгомері розрізала їй живіт і забрала дитину. Боббі Джо Сіннет прийшла до тями, і тоді нападниця вбила її.

Спершу Монтгомері намагалася видавати викрадену дитину за свою, але згодом зізналася в убивстві та викраденні.

У жовтні 2007 року суд визнав її винною в умисному вбивстві та викраденні й призначив смертний вирок. Апеляційні скарги жінки не задовольнили.

Джерело: сайт Громадське

Читайте також: Зеленський запросив Маска в Музей космонавтики в Житомирі

Останні новини
19.01.2021, Вівторок
18.01.2021, Понеділок
17.01.2021, Неділя
16.01.2021, Субота
15.01.2021, П’ятниця
14.01.2021, Четвер
13.01.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward