П'ятниця 18.09.2020

-:-

У Рівному порахують дерева

event 14:52 Вівторок 11 Серпня 2020 РІВНЕ

У Рівному порахують зелені насадження на центральних вулицях та позначать їх на інтерактивній мапі. Сьогодні в нашому місті перебуває розробник програми “Inspectree”, яку використовуватимуть для інвентаризації дерев, львівський програміст Павло Голубець.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Він детально розповів волонтерам, які займуться обстеженням насаджень, як працює розроблена ним програма. До системи будуть вносити назву виду дерева, його розміри (обхват стовбура, висоту, розмір крони і т.д.), вік, стан (добрий, незадовільний, аварійний тощо) та догляд, якого потребує дерево (полив, санітарна обрізка, підживлення, знесення).

Розробник програми спробував разом з активістами обстежити та позначити кілька дерев на електронній карті Рівного.

Коментар: Я один з активістів, які займаються у Львові питаннями озеленення. Коли ми поспілкувалися з представниками районних адміністрацій, то зрозуміли, що вони не мають точних даних про те, що, скільки і в якому стані росте у місті. Створили програму по інвентаризації, її кінцева мета в тому, щоб ті, хто працює з зеленими насадженнями мали чітку картину, що і де росте, в якому стані насадження. Тоді можна буде планувати ресурси, необхідні для догляду, знесення чи заміни насаджень. Таким чином ця робота буде систематизована“, — розповів Павло Голубець.  

Крім Львова, систему “Inspectree” використовують також у Луцьку, а тепер і в Рівному.

Розробник погодився надати можливість перший місяць протестувати програму безкоштовно, надалі її використання вартуватиме приблизно 50 тисяч гривень на рік.

До проведення обстежень та формування “зеленої” мапи зголосилося 25 рівнян. Це студенти, викладачі, комунальники та екоактивісти.

Коментар: “Сподіваємося, що з вересня до проєкту приєднаються шкільні вчителі біології, географії і інформатики.  Разом із своїми учнями на території шкіл вони проінспектують дерева і внесуть дані на мапу. Така практична робота було б корисною і пізнавальною не лише для школярів, а й для педагогів. Чим більше дерев буде внесено упродовж тестового періоду, тим краще. Тоді ми зможемо планувати видатки на наступний рік на догляд за зеленими насадженнями” — зазначив заступник міського голови Сергій Васильчук.

Джерело: сайт ВСЕ

Читайте також: Які суми може блокувати банк – пояснення НБУ

Останні новини
18.09.2020, П’ятниця
17.09.2020, Четвер
Eleanora
Eleanora
16.09.2020, Середа
Eleanora
15.09.2020, Вівторок
Eleanora
14.09.2020, Понеділок
Eleanora
Eleanora
13.09.2020, Неділя
12.09.2020, Субота
11.09.2020, П’ятниця
Eleanora
10.09.2020, Четвер
Eleanora
Читати більше новинarrow_forward