У NASA показали, як виглядає захід Сонця на різних планетах (відео)

Планетологи з NASA розробили комп’ютерну симуляцію заходу Сонця на різних планетах.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Симуляція враховує хімічний стан різних атмосфер і проникнення у них сонячного світла, повідомили в Національному аерокосмічному агентстві США. Так званий “калейдоскоп заходу Сонця” симулює космічне явище на Марсі, Венері, Урані, Титані (супутник Сатурна) і екзопланеті у сузір’ї Водолія — TRAPPIST-1 e.

Що стосується Землі, то для перевірки точності програми і порівняння з іншими планетами у NASA симулювали захід Сонця у звичайних умовах на нашій планеті, в також захід при сильному тумані та хмарності.

Як виявилося, захід Сонця на Урані дуже схожий на земне небо. Це пояснюється наявністю водню, гелію і метану в атмосфері Урана, — елементів, що поглинають світло у певному діапазоні та розсіюють сині й зелені кольори. У NASA цей вид описали як “насичена блакить, що перетворюється на королівський синій з бірюзовими відтінками”.

Симуляцію розробив планетолог NASA Джеронімо Вілланова. Він підготував цю програму для можливої майбутньої місії на Уран. Дані допоможуть зондам інтерпретувати зміни світла в атмосфері та її хімічний склад.

Джерело: сайт Суспільне

Читайте також: “Архітектурне диво”: в Китаї відкриють горизонтальний хмарочос (фото) 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: