У Європарламенті не визнали виборів у Білорусі, а Лукашенка оголосили персоною нон ґрата

event 16:35 Понеділок 17 Серпня 2020 У СВІТІ

Депутати Європарламенту заявили про невизнання Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусі й сказали, що вважають його персоною нон ґрата у ЄС.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це йдеться у спільній заяві найбільших політичних груп Європарламенту.

Цю заяву підписали групи Європейської народної партії, соціал-демократів, Renew Europe, Greens/EFA та ECR.

Депутати також закликали провести нові й вільні вибори в Білорусі. Вони рішуче засудили організовані режимом Лукашенка насильство і тортури, вчинені проти мирних протестувальників.

Коментар: “Ми вітаємо білоруський народ за його мужність і рішучість і рішуче підтримуємо його прагнення до демократичних змін і свободи. Президентські вибори 9 серпня не були ні вільними, ні справедливими. Перевірені повідомлення вказують на перемогу Світлани Тихановської. Тому ми не визнаємо Александра Лукашенка переобраним президентом Білорусі та вважаємо його персоною нон ґрата в Європейському Союзі”, – сказано в заяві.

Крім цього, євродепутати засудили придушення Інтернету і ЗМІ, блокування на дорогах і залякування журналістів з метою припинення потоку інформації про ситуацію в країні.

Коментар: “Ми закликаємо до негайного звільнення всіх довільно затриманих і політичних в’язнів, які були затримані до і під час виборчої кампанії”, – йдеться в заяві.

У Європарламенті привітали рішення міністрів закордонних справ ЄС внести до чорного списку всіх осіб, відповідальних за насильство і фальсифікацію президентських виборів і закликали якомога швидше скласти санкційний список, щоб людям, які вчинили ці злочини, було заборонено відвідувати ЄС, а їхні активи були заморожені.

Коментар: “Європейський союз може і повинен зробити більше для подальшого просування справи демократії й свободи в Білорусі, в тому числі шляхом посилення допомоги білоруському громадянському суспільству і негайного припинення будь-якої фінансової підтримки уряду і контрольованих державою проєктів”, – повідомляється в заяві.

В Європарламенті також закликали ЄС призначити спеціального представника по Білорусі, щоб підтримати процес мирного переходу влади та звернулися до Росії з вимогою утриматися від втручання.

Коментар: “Ми закликаємо Російську Федерацію утриматися від будь-якого втручання в Білорусь, таємного або явного, і закликаємо інститути ЄС і держави-члени пильно протидіяти будь-яким діям Росії в цьому відношенні”, – додається у заяві.

Джерело: сайт Рубрика

Читайте також: У Білорусі помітили кілька десятків БТРів: їхали з боку РФ (відео)

Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward