Тріада влади: як демократично керувати державою

Що ми знаємо про розподіл влади у державі? Не складно сказати, що влада – це здатність однієї сторони впливати на дії іншої за допомогою примусу чи авторитету. Як це працює в рамках цілої держави, так, щоб замість «абсолютної монархії» однієї особи у нас панувала «демократія» народу.
Отож, давайте поговоримо про прості, на перший погляд, речі з політології та державотворення, які здаються нам такими далекими та незрозумілими, але без розуміння яких неможливо назвати себе справжнім громадянином.
Для справедливого розподілу влади, ще у 18 ст. було запропоновано розділити її на три гілки – законодавчу, виконавчу і судову. Щоб запобігти можливості зосередження повноти влади в одних руках. В наш час такий поділ є обов’язковим фактором будь-якої правової держави.
В Україні 6 статтею Конституції прямо передбачено – «державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України».
Єдиним органом законодавчої влади є Верховна Рада України, вона приймає закони, які обов’язкові до виконання всіма без винятку. Має колегіальну будову і складається з 450 народних депутатів України, обраних строком на п’ять років на основі голосування.
Виконавча влада — ланка, направлена на виконання законів та інших нормативних актів. Вищим органом є Кабінет Міністрів України, який відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою. Голова кабміну – Прем’єр-міністр, він формує членів кабінету. Уповноважені міністри є головами міністерств, що здійснюють державний контроль за усіма суспільними сферами – медицина, юстиції, оборона, тощо.
Судова влада відповідає за правосуддя. Головною запорукою її роботи є недопустимість будь-якого впливу. Виконання свої повноваження у межах, чітко встановлених Законами України. Правосуддя здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від статі, раси, кольору шкіри, мови, політичних, релігійних та інших переконань, національного чи соціального походження.
Для політичної обізнаності населення ГО “Час Дій” проводить тренінг “Політика: цікаво про складне”, що відбудеться 17.08. о 17.00. Реєструйтесь за посиланням: https://goo.gl/forms/MXrRJY0HLVmTVbW23
Запрошуємо всіх бажаючих!

В Україну повернули загиблих військових з Оленівки
