“Травмує плаценту”: чому COVID-19 вкрай небезпечний для вагітних

Вчені з’ясували, що під час вагітності коронавірус здатен травмувати плаценту.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: 15 пацієнток народили живих немовлят у третьому триместрі, однак в однієї відбувся викидень у другому триместрі. Хвороба у пацієнтки протікала безсимптомно, тому ми не знаємо, пов’язаний вірус з викиднем чи ні“, – сказав старший автор доктор Джефрі Голдштейн.

Деталі: Лікарі виявили патологічні зміни в плаценті хворих на коронавірус породіль. Більшість дітей народилися здоровими та у нормальний термін, тому лікарі навіть не очікували, що виявлять зміни в плаценті їхніх матерів.

Тип травми, помічений у плаценті жінок з COVID-19, демонструє аномальний кровотік між матерями та їхніми дітьми. У плацентах цих пацієнток помітили два порушення: недостатній приплив крові від матері до плоду з аномальними кровоносними судинами (мальперфузія) та згустки крові в плаценті (міжхребцеві тромби).

Джефрі Голдштейн додав, що не хоче робити чітких висновків з невеликого дослідження, але отримані результати його хвилюють. Вони можуть пролити світло на те, як варто лікувати вагітних з коронавірусом та на що слід звертати увагу

Джерело: Уніан 

Читайте також: Коли і кого на Рівненщині будуть перевіряти ІФА-тестами

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: