“Тепер остаточно”: Верховну Раду уріжуть до 300 нардепів

event 13:58 Вівторок 04 Лютого 2020 ПОДІЇ

Монобільшість Верховної Ради України підтримала законопроєкт, який передбачає зменшення конституційного складу парламенту до 300 народних депутатів, а також закріплює пропорційну виборчу систему.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Коментар: На наступних парламентських виборах обиратимемо 300 народних депутатів, а мажоритарки вже не буде. За такі зміни сьогодні ми проголосували, підтримавши ініціативу Президента.

Нинішня змішана система з мажоритарними округами була введена Януковичем, щоб використати усі її корупційні можливості. На минулих парламентських виборах ми боролися з місцевими царьками, які за останні роки глибоко вкорінилися у системі влади. Пропорційна система з відкритими списками буде більш прозорою і чесною. Щоправда, мі розуміємо – будь-які нововведення діятимуть лише завдяки якісній роботі правоохороної і судової системи.

Будемо над цим працювати,” – прокоментував на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат від Рівненщини Дмитро Соломчук.

На наступних парламентських виборах обиратимемо 300 народних депутатів, а мажоритарки вже не буде. За такі зміни…

Опубликовано Дмитро Соломчук Вторник, 4 февраля 2020 г.

Ініціатором цього документу був президент України Володимир Зеленський. В ході пленарного засідання Верховної Ради зазначений законопроєкт підтримали 236 нардепів.

Зокрема, він пропонує:

1) зменшити склад народних депутатів України до 300;

2) виключити з тексту статті 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, яке здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки має місце дублювання статті 71 Конституції України;

3) ввести такий виборчий ценз, як володіння державною мовою;

4) змінити виборчу систему і закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Джерело: сайт OBOZREVATEL

Читайте також: “Пенсія зросте на 740 гривень”: заявили в Мінсоцполітики

Теги:
Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward