Категорії НОВИНИ

Те що ви хотіли знати про імунітет та ГРВІ

Традиційно склалось, що друга половина зими асоціюється з хворобами та карантином у школах. Сьогодні ми розглянемо декілька актуальних питань про ГРВІ та грип, які будуть корисні батькам. 

Одні діти хворіють рідко, інші постійно? У більшості дітей немає хронічних захворювань, які б сприяли частим інфекціям. Для решти потрібен огляд для виявлення причини хвороб, це може бути як алергічний збудник, так і хвороби лор-органів. Щоб визначити точні причини варто знайти грамотного педіатра, який призначить потрібні лабораторні обстеження та при тривожних симптомах направить до вузькопрофільного спеціаліста.

Які методи профілактики ГРВІ? Найдієвішими методами є: ретельна гігієна, промивання носа фізрозчином, постійні провітрювання приміщення та імунопрофілактика для захисту від грипу.

Як лікувати нежить? Якщо вона триває менше двох тижнів і при цьому не з’являються інші симптоми, хвилюватись не варто. Можна обійтись лише полосканням носа фізіологічним розчином. Судинозвужувальними препаратами варто користуватись лише при вагомих незручностях, коли нежить не дає заснути чи поїсти. Призначення антибактеріальних крапель для носу є неефективним і шкідливим.

Коли потрібно починати прийом антибіотиків? У нас спостерігається практика призначення антибіотиків вже на третій день лихоманки. Потрібно завжди пам’ятати, що вживання антибіотиків необхідне лише після підтвердження бактеріальної інфекції. Навіть якщо в перший день ГРВІ приймати антибіотики, це не буле профілактикою проти пневмонії чи гнійного отиту. Краще всього захистить своєчасна вакцинація від пневмококової інфекції.

Які інфекції несуть загрозу життю? Небезпеку для життя несуть: гепатит В, грип, кір, паротит, краснуха, коклюш, вітряна віспа, пневмококова та менінгококова інфекції, туберкульоз і багато інших захворювань. Найефективніший методом профілактики є вакцинація.

Відповіді на ці запитання взяті з інтерв’ю Умара Хасанова – алерголого-імунолога клініки «Світанок». ГО “Час-Дій” зичить вам міцного здоров’я.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Хто не повинен йти в ТЦК з 18 травня: з якими хворобами не мобілізують

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про мобілізацію №10449, який набуде чинності з 18 травня…

25 хв. ago

Жителька Львівщини намагалась нелегально провезти з Польщі 200 мобільних телефонів

На польсько-українському кордоні затримали мікроавтобус, у якому ховали 200 мобільних телефонів Про це повідомляє RegioNews…

55 хв. ago

У Миколаєві під час бійки чоловік зарізав двох людей: поліція затримала підозрюваного

42-річний житель Миколаєва затриманий за підозрою в умисному вбивстві. Про це повідомили у пресслужбі поліції…

1 годину ago

Полягли за мир та свободу: Рівненщина попрощалася з чотирма воїнами

На Рівненщині востаннє зустріли чотирьох захисників: Андрія Журбу, Андрія Нідзельського, Юрія Алаліна та Руслана Грицая.…

2 години ago

У Чернігові чоловік встромив ножа у шию сусіду через жінку

4 травня, близько 16-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Самоквасова чоловіка…

2 години ago

До України прибув Благодатний вогонь

До України прибув Благодатний вогонь із Єрусалима. Пізно вночі скаути доставили його в пункт пропуску…

3 години ago