Стало відомо, хто та у які країни зможе їздити з COVID-паспортами

event 09:27 Середа 28 Квітня 2021 Здоров'я

З 15 червня авіакомпанії можуть почати вимагати у туристів, які подорожують до країн ЄС, так звані “коронавірусні”, або “зелені” паспорти. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: “Зелений сертифікат” – це не паспорт вакцинованого, і такий документ, як йдеться на сайті Єврокомісії, буде доступний для громадян-резидентів Євросоюзу, Швейцарії та Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейну. 

“Зелений паспорт” має три опції, щоб подорожувати:

  • ви перехворіли на коронавірус (має бути вказано період, коли людина перехворіла, або дата та тип тесту)
  • ви вакцинувалися від коронавірусу (із зазначенням даних про те, коли було зроблено щеплення від коронавірусу і яка вакцина використовувалася)
  • ви маєте негативний тест ПЛР або швидкий на антиген (із зазначенням дат і лабораторій, які проводили дослідження)

Буде створена спільна система, куди вноситимуть дані й сертифікат може бути як папером, так і електронним. Обидва міститимуть QR-код, на якому буде видно, який один із трьох варіантів доступу до мандрівки, ви маєте (перехворіли, вакциновані, негативний тест). Також там буде цифровий підпис, щоб переконатися, що сертифікат справжній.

Видавати цей документ будуть органи національної системи охорони здоров’я в кожній з країн ЄС, лікарні або тестові центри. Отримати сертифікати зможуть громадяни ЄС і члени їх сімей. Його також слід видавати громадянам, які не є громадянами Євросоюзу, які проживають в ЄС, і відвідувачам, які мають право подорожувати в інші держави-члени. 

Сертифікат буде діяти не більше, аніж 180 днів. До слова, такий документ буде безкоштовним. 

Концепцію “зеленого паспорта” підтримали Австрія, Болгарія, Греція, Італія, Іспанія, Латвія, Португалія, Словаччина, Хорватія. 

Громадяни України теж мають отримати право на отримання такого документа. Для цього у майбутньому слід звернутися до місцевих органів з проханням видати їм “цифровий зелений сертифікат”. 

Джерело: сайт ТСН

Читайте також: Фахівці розповіли, скільки можна зберігати заварений чай

Останні новини
07.05.2021, П’ятниця
06.05.2021, Четвер
05.05.2021, Середа
04.05.2021, Вівторок
03.05.2021, Понеділок
02.05.2021, Неділя
01.05.2021, Субота
30.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward