НОВИНИ

“США чи Німеччина”: чия вакцина ефективніша у боротьбі з COVID-19

Вчені у всьому світі наввипередки експериментують з  розробками вакцин проти Covid-19 – наразі близько 70 фармкомпаній задіяні у дослідженнях. Американські посадовці вже заявили, що у США можуть почати робити щеплення вже до кінця року.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світовій клінічній оцінці наразі є 18 вакцин-кандидатів, які продовжують проходити усі етапи тестування. У лідерах – Німеччина, США та Великобританія. Певні успіхи роблять японські вчені, однак поки що вони не дійшли до пізніх фаз випробувань.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що відомство активно відстежує ситуацію у світі щодо випробування вакцин від коронавірусу. За його словами, особливої уваги заслуговують заяви фармкомпанії AstraZeneca про те, що вона вже перебуває практично на завершальних стадіях випробування препарату. Урядовець навіть дещо перебрав пафосу і запевнив, що українці “варті того, щоб вакцина від коронавірусу в нас з’явилася однією з перших і щоб ми почали процес вакцинації від Covid-19”.

Тож на що ми можемо розраховувати і де розробка вакцин найбільш просунулась вперед? 

Американський виробник Inovio заявив 30 червня, що його вакцина INO-4800 вже показала позитивні попередні результати у дослідженнях першої фази. Компанія зазначила, що 94% людей продемонстрували імунну реакцію через шість тижнів та через вісім тижнів після отримання двох доз INO-4800. Щеплення добре переносилося без серйозних реакцій.

Коментар: “Ми з нетерпінням чекаємо термінового вдосконалення INO-4800, оскільки це єдина вакцина на основі нуклеїнової кислоти, яка стабільна при кімнатній температурі більше року і не потребує дотримання холодового режиму під час транспортування, що важливо при здійсненні масових щеплень для боротьби з пандемією”, – сказав, президент і генеральний директор компанії Inovio Дж. Джозеф Кім (J Joseph Kim).

У клінічному випробуванні INO-4800 на першій фазі взяли участь добровольці, які були розділені на дві групи: перші отримали по 1 міліграму, другі – по 2 міліграми. 

Коментар: “Деякі учасники поскаржилися на почервоніння у місці уколу, але “про серйозні побічні явища не було повідомлено”, – інформує Inovio.

Сполучені Штати досі мають на меті отримати вакцину від Covid-19 до кінця року або на початку наступного року, заявив комісар США з питань харчових продуктів та лікарських засобів доктор Стівен Хан.

Коментар: “Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) дало дозвіл на проведення клінічних випробувань чотирьох окремих вакцин, лідерами наразі є дві. Ми очікуємо, що ці два кандидати перейдуть на пізні стадії клінічних випробувань в цьому місяці”, – зазначив Хан. 

Німецькі компанії Pfizer та BioNTech поділилися своїми найновішими даними щодо тестування своїх розробок. За їхніми даними, учасники дослідження вакцини під назвою BNT162b1 відповіли на імунізацію (тобто сформували імунітет). Крім того, було визнано, що вакцина-кандидат добре переноситься. Дослідження триває. 

Коментар: “Ці клінічні результати для кандидата на вакцину на основі РНК BNT162b1 заохочують до прискорених клінічних випробовувань задля якнайшвидшого виробництва вакцини проти SARS-CoV-2”, – зазначили  дослідники у своєму звіті.

На початковому етапі дослідження 45 учасникам віком від 18 до 55 років були випадковим чином призначені або дози вакцини, або плацебо. За 21 день 12 учасників отримали дві дози по 10 мкг (мікрограм); ще 12 отримали дві дози по 30 мкг; 12 отримали разову дозу 100 мкг у перший день; і дев’ять учасників тесту отримували плацебо.

Впродовж семи днів після введення вакцини деякі учасники, які отримали дозу, повідомили про біль у місці ін’єкції, підвищення температури або порушення сну. Водночас, йдеться у документі, “про жодну серйозну побічну дію не повідомлялося”.

Дослідники встановили, що вакцина генерує антитіла проти коронавірусу у всіх учасників через 28 днів після отримання одноразової ін’єкції 100 мкг або через сім днів після отримання другої дози або у 10 мкг, або 30 мкг.

Коментар: “Ці попередні дані є обнадійливими: вони демонструють, що BNT162b1 здатний виробляти нейтралізуючу реакцію антитіл у людини і при відносно низьких дозах. Ми з нетерпінням очікуємо на подальше оновлення даних про BNT162b1”, – заначив доктор Угур Сахін, генеральний директор та співзасновник BioNTech. 

У травні велика шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca заявила, що отримала від BARDA (Biomedical Advanced Research and Development Authority) понад $1 млрд на підтримку розробки, виробництва та розповсюдження коронавірусної вакцини. AstraZeneca співпрацює з Оксфордським університетом у Великобританії над розробкою вакцини AZD1222. Мета – розпочати перші поставки вже восени.

Вакцину створили на основі ослабленого аденовірусу, який викликає застуду у шимпанзе. За допомогою генної інженерії у цей аденовірус вбудували частину генетичного матеріалу SARS-CoV-2. Якщо після вакцинації в організм потрапить коронавірус, то він його вже розпізнає, і імунна система зможе атакувати ворога.

Саме з цією компанією три тижні тому Німеччина, Франція, Італія і Нідерланди підписали перший контракт як мінімум на 300 мільйонів доз вакцин від коронавірусу. Крім того, в AstraZeneca повідомили, що аналогічні угоди вже укладено з Великобританією та Сполученими Штатами.

Випробування препарату стартували у Великобританії ще в квітні. За словами головного виконавчого директора фармкомпанії AstraZeneca, яка розробила препарат, Паскаля Соріо, до серпня стане відомо, наскільки вакцина є ефективною. Попередньо ціна однієї дози може становити у 2,5 євро (близько 75 грн). 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: Дуже гарячі”: ТОП-4 найсексуальніших спортсменок України (фото)

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Не лише засіб проти старіння: що таке колаген, для чого він потрібен і де його взяти

Сьогодні колаген не лише засіб для боротьби зі зморшками. Їжа, креми для шкіри, БАДи та…

2 години ago

Ідеальний домашній попкорн: простий рецепт

Хрусткий, ароматний і нічим не зіпсований - домашній попкорн завжди виходить набагато смачнішим, ніж магазинний.…

4 години ago

Як перестати постійно губити різні речі: поради психологів

Особливості або проблеми з пам'яттю часто стають перешкодою для якісного навчання, комфортного життя та досягнення…

5 години ago

Королева саду: правила посадки гортензії

Гортензія - це не просто красива квітка, але й справжня королева саду. Ці пишні, розкішні…

6 години ago

Виманював гроші у сімей українських полонених: СБУ викрила шахрая, який видавав себе за офіцера

Служба безпеки ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих…

7 години ago

На Рівненщині склали адмінпротокол на молодика, який демонстрував оголені сідниці в центрі міста

За вчинення дрібного хуліганства поліцейські склали на жителя Костополя адмінпротокол. Про це повідомили у пресслужбі…

8 години ago