Пропонується скасування державної монополії на спиртову промисловість

spirtУ ВРУ зареєстровано проект закону «Про особливості приватизації підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості» Пропонується скасувати державну монополію на виробництво спирту. Ініціатори змін сподіваються на залучення інвестицій у галузь, детінізацію ринку та зменшення контрафакту.

У законопроекті пропонується виключити з переліку об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості та встановити особливості приватизації таких підприємств.

Автори документа вважають, що його прийняття сприятиме проведенню прозорої та конкурентної приватизації згаданих підприємств, що забезпечить додаткове надходження коштів до держбюджету, допоможе залучити інвестиції в розвиток і модернізацію підприємств.

Виробники алкогольних напоїв давно говорять про необхідність скасування державної монополії на виробництво спирту, посилаючись, зокрема, на те, що левова частка контрафакту виробляється із сировини, виготовленої на державних спиртзаводах. Утім, напевно, алкогольному лобі протистояло більш потужне чиновницьке. Та не виключено, що чиновники й надалі контролюватимуть виробництво нелегального спирту, хоча б і на приватних заводах

Джерело: ZIB

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: