НОВИНИ

Скільки насправді тих, кому COVID-19 не страшний

Вчені змінили свою думку щодо того, скільки людей насправді мають природний імунітет до коронавірусу. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Повідомляється, що в результаті перенесення дуже схожих на коронавірус вірусів, у людей з’явилися специфічні Т-клітини, які розпізнають COVID-19 і допомагають як можна швидше впоратися із захворюванням. Вчені спиралися у своїх висновках на аналіз більше ніж трьох тисяч пацієнтів. Серед них наявність Т-клітин була виявлена у 25% заражених.

Як повідомляється, згідно з попереднім дослідженням, вчені дотримувалися думки, що специфічний природний імунітет до коронавірусу є тільки у 6% людей.

Особливістю такого “Т-імунітету” є те, що антитіла та інші частини імунної системи не можуть проникнути до вірусу, коли він вже інфікував організм. Ці Т-клітини допомагають організму розпізнавати інфіковані коронавірусом клітини, щоб їх знищити, захистити здорові та перешкоджати реплікації інфекційних агентів.

За оцінкою експертів Кембриджського університету, 7,37 мільйона людей у Великобританії вже заразилися коронавірусом, і відповідно будуть мати набутий імунітет. Попри це, дослідження Public Health England доводить, що відсоток людей, які мають імунітет, насправді може бути вище і дорівнювати 14 мільйонам людей або навіть більше.

Проаналізувавши механізм знищення коронавірусної інфекції антитілами та Т-клітинами, вчені прийшли до висновку, що “Т-імунітет” діє вже в процесі захворювання, в той час, як антитіла допомагають не допустити розвитку хвороби на ранніх етапах. 

Вчені відзначили, що лише половина з тих, у кого був високий показник Т-клітин, мали ідентифіковані антитіла проти COVID-19, з чого учені роблять висновки, що один вид імунітету може існувати без іншого. Крім того, дослідники припустили, що антитіла дуже швидко зникають з організму після одужання від коронавірусу, тоді як Т-клітини діють в організмі довше.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Українські миротворці здійснили небезпечну посадку на кратер діючого вулкана (фото)

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Використання Telegram обмежать для влади й військових

Telegram потрапив під обмеження в органах державної влади, військових формуваннях і на об’єктах критичної інфраструктури…

2 хв. ago

Стало відомо, хто отримає перші повістки від «Укрпошти»

Повістки, які згенеровані в електронному реєстрі, вже почали розсилати військовозобов’язаним через "Укрпошту". Відомо, що від…

21 хв. ago

У Рівному створять дендрологічний парк

Рівненська обласна рада проголосувала за створення у Рівному дендрологічного парку місцевого значення.  Про це повідомив…

42 хв. ago

Чи видворять українців мобілізаційного віку з ЄС: відповідь єврокомісарки

В Європі неможливо застосувати диференційований підхід до українських біженців, що базувався б на їхній статі,…

56 хв. ago

На Закарпатті двоє 14-річних хлопців підозрюють у зґвалтуванні жінки з інвалідністю

Двоє підлітків, яких підозрюють у зґвалтуванні 42-річної жінки з інвалідністю у селі Теребля Тячівського району,…

1 годину ago

Уряд зробив оптимістичний прогноз стосовно відключення світла взимку

В уряді чиновники заявляють, що до кінця жовтня та в листопаді проблем із енергопостачанням в…

2 години ago