НОВИНИ

Сільськогосподарські культури в Чорнобилі досі забруднені радіацією — дослідження

Міжнародна команда дослідників з Greenpeace та Університету Ексетера виявила небезпечний рівень радіокатівних елементів у сільськогосподарських культурах за “зоною відчуження”. Вони припускають, що в усьому винна зола, яку використовують для добрив.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Сільськогосподарські культури, який ростуть поруч з колишньою Чорнобильською АЕС, досі забруднені радіацією, що утворилася в результаті аварії 1986 року.

У новому дослідженні вчені виявили, що пшениця, жито, овес і ячмінь, який ростуть на цій території, містять два радіоактивних ізотопи – стронцій-90 і цезій-137, – які знаходяться вище меж безпечного рівня.

Коментар:Наші висновки вказують на забруднення і опромінення людей, яке триває зараз. Цей процес ускладнюється відсутністю офіційного моніторингу з боку влади“, – зазначив автор дослідження Давид Сантільйо, судово-екологічний експерт науково-дослідних лабораторій Greenpeace при Університеті Ексетера. Він послався на те, що уряд України призупинив свою програму моніторингу радіоактивних елементів в 2013 році.

Дослідники, в співпраці з Українським інститутом сільськогосподарської радіології, проаналізували 116 зразків зерна, зібраних в 2011-2019 роках, з Іванківського району України – це близько 50 км на південь від колишньої АЕС.

Ця територія знаходиться за межами «зони відчуження» Чорнобиля, радіус якої 48 км навколо АЕС. У 48% проб знайшли радіоактивні ізотопи, головним чином стронцій-90, який перевищував безпечний рівень. Вони також виявили, що в пробах деревини, відібраних у тому ж регіоні в період з 2015 по 2019 рік, рівні стронцію-90 перевищували безпечну межу – їх не можна використовувати навіть в якості дров.

Дослідники вважають, що радіація в деревині може бути причиною триваючого радіоактивного зараження сільськогосподарських культур через майже 35 років після катастрофи. При аналізі деревної золи з печей вони знайшли рівні стронцію-90, що в 25 разів перевищують безпечні рамки. Місцеві жителі використовують цю золу, а також золу місцевої ТЕС для підживлення посівів. Цей процес продовжує круговорот радіації через грунт.

Джерело: сайт mind

Читайте також: Українські миротворці привітали з Днем святого Миколая дітей-сиріт у Конго

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Королева саду: правила посадки гортензії

Гортензія - це не просто красива квітка, але й справжня королева саду. Ці пишні, розкішні…

19 хв. ago

Виманював гроші у сімей українських полонених: СБУ викрила шахрая, який видавав себе за офіцера

Служба безпеки ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих…

1 годину ago

На Рівненщині склали адмінпротокол на молодика, який демонстрував оголені сідниці в центрі міста

За вчинення дрібного хуліганства поліцейські склали на жителя Костополя адмінпротокол. Про це повідомили у пресслужбі…

2 години ago

На Сумщині чоловік на саморобному тракторі з’їхав у водойму і потонув

На Шосткинщині поліція встановлює обставини ДТП, у якій загинув чоловік. Про це повідомляє поліція Сумської…

2 години ago

У Житомирі викрили трьох викладачів ліцею, які поширювали кремлівську пропаганду

У Житомирі СБУ викрила трьох викладачів професійного ліцею на поширенні антиукраїнській агітації. Про це повідомляє…

3 години ago

Цього року раніше: коли буде останній дзвоник 2024

Останній дзвоник в Україні 2024 року пройде в умовах війни. Через військові дії школи, згідно…

3 години ago