Що заважає українцям бути здоровими?

event 15:59 Четвер 04 Жовтня 2018

У вересні в Одесі була проведена міжнародна конференція – «Здоров’я в місті». Це щорічна конференція, що проходить у різних містах Європи, у 2018 році вперше проведена в Україні. Вона присвячується проблемам здоров’я  і здорової поведінки у міському середовищі.

В рамках даної конференції було піднято безліч актуальних питань, так в Україні рівень здоров’я з роками тільки погіршується , а тривалість життя є нижчою ніж у 1987 році. Такі показники зараз також у США і Британії. Парадоксом є те, що фактори довгого і здорового життя зараз майже повністю перебувають поза системою охорони здоров’я.

Були окреслені фактори, від яких зараз залежить довге і здорове життя:

Фізичні вправи і здорове харчування. Головною загрозою є індустрія фаст-фуду, яка набирає глобальних обертів, оскільки здорова їжа є дорожчою, а її приготування власноруч забирає багато часу. Якість навколишнього середовища поступово погіршується, фізично виснажлива, але нездорова робота призводять до зниження активності та як наслідок ожиріння.

Сім’я і друзі. За останні 20 років рівень соціальної ізоляції значно зріс. Ще в минулому столітті з розповсюдженням телебачення соціальна активність людей почала зменшуватись. Сьогодні цьому активно сприяють інтернет,віртуальна реальність та соціальні медіа.

Стабільна оплачувана робота. Зв’язок між безробіттям і психічним нездоров’ям є досить тісним. Технічна революція стрімкими темпами поїдає робочі місця – ще 20 років тому найбільша компанія Америки AT&T забезпечувала 400 000 робочих місць. В наш час Google є більшою у 10 разів, але надає тільки 40 000 місць.

Житло.  У 2018 році  тільки 25% людей віком від 25 до 35 років мають власну оселю, 20 років тому ця цифра була більшою і складала 66%.

Основним шляхом подолання даних проблем є підняття соціального рівня населення, доступна та якісна медицина, інвестиції у освіту для всіх та надання робочих місць з конкуруючою заробітною платою.

Теги:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward