Круглий стіл громадського обговорення «Зміни до Податкового Кодексу України»

event 13:32 Четвер 31 Грудня 2015

30 грудня 2015 року за ініціативи приватних підприємців м.Рівне було проведено круглий стіл громадського обговорення “Зміни до Податкового Кодексу України”, ГО “Час-Дій” стала активним його учасником. Під час проведення круглого столу було зазначено основні зміни в оподаткуванні на 216 рік, а саме:

  1. У 2016 році роботодавці сплачуватимуть до державної казни 22% ЄСВ, замість діючих на сьогодні 36,7%-49,7%. А 3,6% ЄСВ, яі стягувалися із зарплат працівників, скасовуються. При цьому Підвищується максимальна величина бази нарахування ЄСВ із 17 до 25 мінімальних заробітних плат.
  2. ПДФО стягуватиметься за єдиною базовою ставкою 18%.
  3. Згідно норм закону, зміни не торкнуться першої та другої груп платників податків. А от до платників третьої групи із нового року будуть входити лише підприємці із річним доходом до 5 млн грн замість 20 млн грн на даний час. Ставка для третьої групи спрощенців збільшується на 1 процентний пункт: для платників ПДВ – до 3%, для решти – 5%.
  4. Скасовується плата авансових платежів у частині податку на прибуток.
  5. Підвищення ставка акцизного збору і т.д.

На громадському обговоренні були висвітленні нюанси нового оподаткування, підприємці вважають, що збалансованості бюджетних надходжень не буде, адже ці зміни збільшують тиск на бізнес в Україні. Було вирішено звернутися до ВРУ та КМУ з вимогою діяти у відповідальності з Конституцією України з вимогою — діяти у відповідності з Конституцією України та законодавства України, зокрема, щодо прийняття змін до Податкового законодавства України. Зокрема прийняття усіх змін не менше ніж за 6 місяці до початку фінансового року. Процес прийняття будь-яких змін повинен бути публічним, з наданням всім можливості ознайомлення, щодо можливих зміни та публічного обговорення таких змін.

В резолюцію громадського обговорення було внесено вимогу від ВРУ та КМУ змінити відношення до економіки України і оприлюднити в найкоротший термін усі документи, які регулюють правовідносини в економіці.

“Остаточні висновки щодо податкових змін підприємці робити наразі не беруться, оскіль

ки офіційно опублікованого документа досі ще ніхто не читав, що є досить негативним явищем з боку чиновників” – стверджує Соломчук Дмитро, голова ГО “Час-дій”.

Учасниками громадського обговорення було запропоновано на перехідний період, до поки Україна не стане повноправним членом Євросоюзу, прийняти прозору та просту систему оподаткування, яка дозволить стрімко наростити доходи населення та підняти валовий національний продукт в десятки разів, що базується на веденні введені лише одного податку  з обігу, який буде сплачуватися усіма в автоматичному режимі через банки, при надходженні коштів на рахунки в банки під контролем НБУ.

“Не все добре, як здається якщо Президент не накладе вето на ці зміни, то в найближчому майбутньому малий та середній бізнес остаточно зникне в нашій країні, адже це буде надзвичайний тиск на них”– вважає громадський активіст Лащук Олександр.

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward