Рівненська адвокатка розповіла про штрафи за неносіння масок у громадських місцях

event 22:41 Субота 07 Листопадаа 2020 РІВНЕ

У Рівному з четверга, 5 листопада, Держпродспоживслужба разом із Нацполіцією розпочали вибіркову перевірку закладів на дотримання протиепідеміологічних вимог. На порушників складатимуть протоколи.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: У вівторок, 3 листопада, у Рівненській ОДА представників ринків та супермаркетів, попередили про вибіркові перевірки, зауваживши, що бізнес не дотримується карантину. Керівникам закладів дали два дні, аби ті донесли до своїх працівників інформацію про необхідність дотримуватися карантинних норм.

Перевірки розпочались із четверга, 5-го листопада. Так, зокрема, фахівці перевірили, чи дотримуються протиепідемічних норм на рівненському ринку “Андріївський”.

Аби дізнатися більше щодо штрафів за неносіння масок говорили з адвокаткою Тетяною Бідюк.

Чи може людина відмовитись надавати свої особисті дані для складання протоколу?

Коментар: “Якщо людина відмовляється надавати свої особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання), це є підставою для адміністративного затримання особи до трьох годин для встановлення її особи”.

Сума штрафу для фізичних осіб – від 17 до 34-х тисяч гривень. Які фактори впливають на градацію цієї суми?

“Все залежить від поведінки людини. Коли ми проводили для себе інформаційний зріз судових постанов у Рівненській області, то більше 17 тисяч штрафу ми в жодному рішенні не зустріли. Тобто, суди застосовують мінімальний розмір штрафу”.

Правозахисниця додала: якщо людина не погоджується з рішенням місцевого суду, таке рішення можна оскаржити у Вищому суді апеляційної інстанції, і його рішення буде остаточним.

Випадки, коли громадян притягують до відповідальності, насправді, небагато – 10%:

Коментар: “Це зазвичай резонансні випадки, як от з вчителькою, яку оштрафували, або коли був поминальний обід, або коли в церкві людина не одягнула маску та не реагувала на багаторазові зауваження. Це такі випадки коли людина спонукає правоохоронців не обмежитись зауваженням, а скласти адмінпротокол”.

Хто несе відповідальність за неносіння масок в організаціях та на підприємствах, в тому числі на ринках

Коментар: “Якщо людина іде на ринок, вхід у нього має контролюватися охоронцем, який сам повинен бути у відповідних засобах індивідуального захисту. Охоронець повинен зробити кожній людині температурний скринінг та проконтролювати, щоб людина зайшла туди з належно одягненою маскою”.

Адвокатка додала, що коли людина заходить на ринок і знімає маску, відповідальність покладається на неї. Якби охоронець пустив людину без маски на територію ринку, відповідальність поклалася б на нього.

Хто відповідатиме за протокол, який склали на викладача або вчителя за неносіння маски

Коментар: “Якщо викладач ходить без маски і адміністрація закладу на це не реагує, може постати питання притягнення до відповідальності як юридичної особи, так і вчителя. Якщо адміністрація школи реагуватиме на такий випадок (складатиме відповідні акти, робитиме зауваження, винесе це питання на трудовий колектив), навчальний заклад відповідати не буде, відповідатиме сам порушник”.

Що зміниться, коли Верховна рада підтримає законопроєкт про штрафування людини на місці порушення

Законопроєкт передбачає адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Порушення цього правила передбачає штраф у розмірі від 170 до 255 гривень.

Правозахисниця Тетяна Бідюк прокоментувала законопроєкт так:

  • “Зараз для того, щоб накласти штраф на людину, потрібно скласти протокол, який потім скерують до суду, аби там вирішили, чи притягувати порушників до відповідальності”.
  • “Якщо Верховна рада підтримає законопроєкт, працівники правоохоронних органів зможуть скласти не протокол, а постанову, і людина зможе прийняти рішення: платити одразу штраф чи оскаржувати його у суді”.
  • “Людина в магазині без маски. Викликали патруль. Вони приїхали, склали постанову, і цей штраф (250 грн) людина може сплатити протягом 14 днів”.

Цей механізм, на думку правозахисниці, є дієвішим, адже оскаржити цю постанову буде ще дорожче.

Джерело: сайт Суспільне

Читайте також: На Рівненщині зафіксовано майже 400 нових хворих на COVID-19

Автор:
Останні новини
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
22.03.2023, Середа
21.03.2023, Вівторок
20.03.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward