Середа 21.10.2020

-:-

“Результат за 5 хвилин”: вчені створили новий тест на коронавірус

event 11:51 П’ятниця 16 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Дослідники з Оксфордського університету (Велика Британія) розробили швидкий тест на COVID-19, який демонструє результат за менш ніж 5 хвилин.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це йдеться у науковому дослідженні “Виявлення та ідентифікація вірусів”, опублікованому на сервері препринтів MedRxiv (тобто ще не пройшов рецензування).

Працює тест у такий спосіб: у мазках пацієнтів не шукають геном коронавірусу, як роблять у стандартних тестах, а “підсвічують” вірусні частки короткими флуоресцентними ланцюжками ДНК, після чого за допомогою мікроскопа роблять зображення зразка, на яких можна побачити сотні мічених вірусів, якщо, звісно, коронавірус у зразку є.

Вчені зазначають, що “швидкий та економічно вигідний тест” здатний виявити коронавірус та відрізнити його від інших вірусів з високою точністю. Автори дослідження планують до кінця року зареєструвати свій винахід, у 2021 році почнуть масове виробництво тестів і розраховують, що упродовж пів року отримають дозвіл на їхнє використання.

Дослідники вважають, що їхній експрес-тест допоможе тестувати більшу кількість людей порівняно з наявним ПЛР-тестуванням, а ще даватиме точніший результат

Які тести на коронавірус є зараз?

Зараз існує три види тестів на коронавірус: експрес-тести, тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести).

Експрес-тест визначає наявність саме антитіл до вірусу в крові, а не власне присутність вірусу. Цей метод вважають не дуже точним, оскільки антитіла організм людини починає виробляти не з першого дня інфікування хворобою, а приблизно на 5-7 день. 

ПЛР-тести вважаються більш точними, оскільки фіксують присутність самого вірусу, тобто його ДНК чи РНК, які є носіями генетичної інформації. 

Тест імуноферментного аналізу виявляє антитіла до вірусу в організмі людини, тобто визначає, що вона вже перехворіла. 

Джерело: сайт Громадське

Читайте також: “10 тисяч хворих за добу”: Україна отримала дуже невтішний прогноз епідемії COVID-19

Останні новини
20.10.2020, Вівторок
19.10.2020, Понеділок
18.10.2020, Неділя
17.10.2020, Субота
16.10.2020, П’ятниця
15.10.2020, Четвер
14.10.2020, Середа
Читати більше новинarrow_forward