НОВИНИ

Психологиня назвала чотири несподівані причини вигорання

Вигорання є станом, який відомий багатьом з нас. Він спустошує організм, сприяючи усьому – від гіпертонії до зловживання наркотичними речовинами. Психологиня Еллен Хендріксен назвала основні симптоми та причини вигорання. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Першим “дзвіночком” вигорання є емоційне виснаження, яке також переходить у фізичне. У цьому стані потрібні героїчні зусилля, щоб взятися за роботу.

Потім поступово знижуються особисті досягнення. Вкінці ж настає деперсоналізація – цинічне, критичне та ображене ставлення до колег і клієнтів. 

Все це може бути схожим на депресію, але вигоряння відрізняється тим, що обмежується однією сферою, найчастіше роботою.

Так що ж є причиною вигорання? Деякі причини можна інтуїтивно зрозуміти: нескінченний потік завдань, токсичне робоче середовище тощо. Але інші причини не є такими очевидними, психологиня виділила серед них 4 несподівані причини вигорання.

  • Високі вимоги

Коли ми намагаємося досягти планки, яку поставили нам інші – начальник, тренер чи науковий керівник – можемо легко зіткнутися з вигоранням. Крім того, причиною може бути намагання догодити надто вимогливому керівнику.

Також вигорання може спричинити робота на боса, якого ми просто сприймаємо як надмірно вимогливого. За таких умов наш внутрішній солдат вважає, що наш бос чи науковий керівник очікує, що ми врятуємо світ, хоча насправді це все в наших головах.

Якщо ви знаєте, що у вас є схильність до перфекціонізму, зробіть крок назад і запитайте, чи насправді це вимоги керівництва – чи ваші внутрішні.

  • Песимізм

Виявилося, схильність дивитися на світ через окуляри сірого кольору – це дорога до вигорання.

В ході дослідження понад 1000 учасників попросили прочитати 24 коротких сценарії, 6 з яких були пов’язані з роботою, і всі вони були неоднозначними – їх можна було інтерпретувати позитивно або негативно.

Потім учасників попросили оцінити, наскільки приємна кожна сцена в їхній уяві. Позаяк всі сценарії були неоднозначними, неприємні оцінки показували тенденцію бачити склянку наполовину порожньою в той час, як приємні оцінки демонстрували тенденцію бачити склянку наполовину повною.

Учасники, які повідомляли про високі рівні вигорання і депресії, переважно інтерпретували сценарії в негативному напрямі в той час, як учасники з “низьким” або “середнім” рівнем вигорання і депресії схилялися до позитивного розв’язку подій. 

  • Бездумний скролінг соцмереж

Дослідження в журналі Journal of Health Psychology виявили, що використання соціальних мереж на роботі збільшує вигорання у людей з низьким рівнем уважності.

При цьому для тих, хто має дуже високий рівень уважності, соціальні мережі були фактично таким собі буфером від вигорання. 

  • Відчуття самотності, але не таке, як ви думаєте

Не дивно, що люди, яким ми довіряємо, можуть допомогти запобігти вигоранню, але їхня підтримка не є панацеєю.

Важливо, щоб соціальна підтримка відповідала вашим конкретним потребам. Аналогічно ви не стали б використовувати кавоварку для приготування хліба.

Варто створити настільки широке коло соціальної підтримки, в якому ви відчуваєте себе потрібним – від сестри чи брата до наставника на роботі, у якого ви завжди можете попросити поради.

Вигорання має набагато більше причин, ніж чотири перераховані тут, але потрібно розуміти, що вигорання з’являється як від зовнішнього робочого середовища, так і від вашого ставлення, з багатьма ступенями виснаження та знецінення.

Джерело: сайт УП.Життя

Читайте також: “Це впливатиме на зарплату”: сімейних лікарів будуть оцінювати за індикаторами якості

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

У Рівному встановлено особи чоловіків, які на “Оствиці” знущалися з тварин

Завдяки камерам відеоспостереження та системі відеоаналітики "Безпечне місто Рівне" вдалося викрити чоловіків, які побили тварин…

2 хв. ago

Синоптики попереджають про заморозки в ніч на Великдень: список областей

В Україні 4 та 5 травня спостерігатимуться відчутні заморозки. У зв'язку із цим, як повідомляє…

18 хв. ago

Лікарі назвали популярний продукт українців, який є головним ворогом холестерину

Холестерин є будівельним матеріалом для клітин організму. Крім того, саме він підтримує якісну роботу ЦНС,…

41 хв. ago

Подоляк висловив сподівання, що ЄС допоможе у поверненні чоловіків з-за кордону

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вважає несправедливим, що частина громадян України під час війни…

1 годину ago

Температура в Україні впаде до +12: синоптик розказала, коли похолоднішає

4 травня в Україні трохи посвіжішає, на Великдень стане тепліше, але пройдуть дощі, а після…

2 години ago

Україну накрила потужна магнітна буря: як захиститися

Вчені постійно спостерігають за Сонцем і попереджають населення про високу активність зірки. У дні спалахів…

2 години ago