З жовтня 2016 в Україні діятимуть приватні виконавці

event 10:36 Середа 06 Липня 2016

Інфографіка - державні та приватні виконавціЗ 06 жовтня 2016 року набуває чинності Закон України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”

Закон України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” (далі – Закон) чітко розподіляє державну виконавчу службу (далі – ДВС) та приватних виконавців. Державні виконавці ДВС є державними службовцями, представляють державну владу та забезпечуються державним фінансуванням. Приватним виконавцем може бути громадянин України, уповноважений державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, встановленому законом і є суб’єктом незалежної професійної діяльності (як то адвокати чи приватні нотаріуси).

Приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років та склав кваліфікаційний іспит, тоді як державним виконавцем може стати громадянин України, який має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою і здатний за своїми особистими і діловими якостями здійснювати повноваження державного виконавця. Окрім загальних вимог несудимості, та неможливості стати приватним виконавцем особою, яка вчинила корупційне правопорушення протягом трьох років, з дня його вчинення, не можуть бути приватними виконавцями особи, які за порушення вимог законодавства анульовано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною чи адвокатською діяльністю або діяльністю арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), яку позбавлено права на здійснення діяльності приватного виконавця, звільнена з посади судді, прокурора, працівника правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у зв’язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності – так само – протягом трьох років.

Приватний виконавець під час здійснення своєї діяльності не може займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), інструкторської та суддівської практики із спорту та роботи в органах Асоціації приватних виконавців України) або підприємницькою діяльністю.

Також Закон передбачає, що для визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця, та вирішення питання щодо надання права на здійснення діяльності приватного виконавця при Міністерстві юстиції України утворюється Кваліфікаційна комісія приватних виконавців. Подібно адвокатам, особи, які хочуть стати приватними виконавцями здаватимуть відповідний іспит.

Законом передбачено створення Єдиного реєстру приватних виконавців України. Також подібно до нотаріусів – приватні виконавці матимуть свої відповідні виконавчі округи.

Фізичні або юридичні особи мають право вільного вибору приватного виконавця з числа тих, відомості про яких внесено до Єдиного реєстру приватних виконавців України, з урахуванням місця виконання рішення, визначеного Законом України “Про виконавче провадження”.

Приватного виконавця Закон наділив правом залучати працівників поліції для сприяння у вчиненні ним виконавчих дій. Залучення працівників поліції для сприяння у вчиненні виконавчих дій здійснюється за мотивованою постановою приватного виконавця. Приватних виконавців Законом зобов’язано страхувати свою цивільну відповідальність.

Законом також встановлюється новий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців.

Стягувачі вправі вільно обирати приватного виконавця з урахуванням місця виконання. Певні категорії рішень можуть виконувати лише виконавці ДВС.

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward