Припиніть у це вірити: найпоширеніші міфи про застуду.

event 14:27 Понеділок 22 Жовтня 2018

За вікном похолодання, розпочинається золота пора для аптек і лікарень, так як динаміка захворюваності поступово росте. Сьогодні ми розглянемо найпоширеніші міфи про застуду.


 Міф 1 – Застуда виникає через погану погоду.
Гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ) викликають лише віруси. Якщо у нас слабкий імунітет, ризик захворіти високій при будь-якій погоді, все залежить лише від сили нашого противірусного імунітету.
Пік епідемій завжди припадає на зимовий період, бо тоді найбільш сприятливі умови для нього – висока вологість, через яку вірус швидко розмножується. Люди взимку здебільшого знаходяться у приміщеннях, які мало провітрюються, тому заразитись дуже легко.

 Міф 2 – Застуду можна побороти лише медикаментозним лікуванням.
При лікуванні ГРВІ потрібно створити своєму організму умови, при яких він сам зможе боротись з вірусом. Дотримуватись постільного режиму, пити багато рідини та починати збивати температуру тільки якщо вона більша 38,5 градусів.
У наш час широкого розповсюджена реклама ліків, через яку поширюється їх безконтрольний прийом. В нашого організму є достатньо ресурсів, щоб протидіяти вірусу. Якщо симптоми вам не заважають, ви можете справитись з ними без ліків, для прийому яких варто консультуватись з лікарем.

 Міф 3 – Прийом антибіотиків прискорить одужання.
Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками, їх прийом тільки збільшує ризик ускладнень.
Такі препарати приписують тільки після обстеження у лікаря та здачі крові, направлені вони на боротьбу з бактеріальними хворобами. Проблема в тому, що при самостійному прийомі антибіотиків у людини виникає толерантність до їх дії. Коли при серйозних захворюваннях, таких як, наприклад, пневмонія, хворому потрібен буде антибіотик його організм буде стійким до його дії, лікування стане значно тяжче.

 Міф 4 – Імунітет можна підвищити медикаментозно.
В наших аптеках є великий список препаратів, які можуть підвищити імунітет – імуномодулятори. Їх дія не є доведеною, а в країнах Європи вони взагалі відсутні. Ці пігулки ще не перевірені часом, тому поки не відомо до чого призведе їх прийом протягом 5-10 років. Найкращий спосіб захистити себе від вірусів – вакцинація. Також потрібно спати більше 7 годин на добу, уникати тривалих стресів та споживати сезонні фрукти та овочі. Ці методи допоможуть зберегти ваш імунітет.

Ми бажаємо вам міцного здоров’я та імунітету. Якщо ви все ж таки захворіли, пам’ятайте про мобільні телефони, які «Час Дій» підтримує у поліклініках міста.

Теги:
Останні новини
08.12.2023, П’ятниця
07.12.2023, Четвер
06.12.2023, Середа
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
Читати більше новинarrow_forward