Як Рівненські регіональні замовники відреагували на перехід до системи «Прозорро»

prozorroПротягом трьох останніх днів перед остаточним переходом до системи електронних закупівель «Прозорро», а саме 01 серпня, серед регіональних замовників зросла кількість оголошень торгів через «Вісник держзакупівель», досягнувши рекордних показників, – 1,8 тис. оголошень на очікувану загальну суму 16,44 млрд. грн., що значно вище нормальних сум. До прикладу за передостанній тиждень липня було оголошено 1 тис. тендерів на суму 6 млрд. грн.

Така непропорційна кількість замовлень може бути пояснена лише тим, що певні замовники вирішили не ризикувати на відкритих торгах в електронній системі і вирішили провести якомога більше тендерів у паперовому форматі.

Подібна ситуація відбувалася і перед 1 квітням, коли за останні дні до обов’язкового переходу до системи «Прозорро» державних замовників, різноманітні державні компанії оголосили близько 4,1 тис. тендерів очікуваною сумою 24,69 млрд. грн. Хто ж вирішили «дозамовити» перед «прикриттям лавки» в Рівненському регіоні?

Загалом у Рівненській області  було оголошено тендерів на суму – 55 722 307 грн. загалом, або 48 грн./чол.

Такий показник був би значно меншим, якби не Здолбунівська ДЮСШ, яка оголосила замовлення будівництва спортзалу строком на 3 роки на суму 24,89 млн. грн. — майже половину загальної суми регіону.

Підлеглі голови ОДА Олександра Муляренка, який прийшов до адміністрації саме з будівельного бізснесуу, з Департаменту з питань будівництва та архітектури РОДА вочевидь просто переплутали, коли їх змусять перейти на «Прозорро», і влаштували замовлення дещо раніше – близько 20 тендерів на будівництво сумою в 304,95 млн. грн. і всі з виконанням до кінця 2017 року. Всі тендери були оголошені протягом останнього перед 1 квітням тижня – тобто кінцевий строк переходу з «Вісника державних закупівель» до «Прозорро» державних підприємств, а не регіональних. Враховуючи цей передчасний ривок, можна з упевненістю сказати, що Рівненська область підбивала б сьогодні пороги першої десятки по замовленням в останні моменти перед переходом до електронних систем (Сума становила б близько 360 млн. грн., тоді як на 9 місці – Закарпатська область – 369 069 069 грн.; на 10 – Хмельницька область – 342 095 824 грн.).

Джерело: nashigroshi.org

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: