НОВИНИ

Проводити час на природі корисно не для всіх – дослідження

Останнім часом в гонці за здоровим способом життя лікарі, блогери та фітнес-тренери все частіше наголошують на користі прогулянок.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Такий метод й справді має чимало позитивних факторів. Час на свіжому повітрі допомагає впоратися з тривогою, стресом та депресією. Але нові дослідження переконують, що це допоможе не всім.

Якщо вам не подобається гуляти – не варто себе змушувати. Вчені зазначають, що краще провести час в тому місці, де ви відчуваєте себе комфортно, навіть якщо це ваш диван.

Часто, намагаючись зробити близьким послугу та “витягнути” їх на прогулянку, рідні не усвідомлюють, що це може призвести до негативних наслідків.

Як показали результати дослідження, тиск друзів, родичів або терапевтів лише загострює тривогу та занепокоєння. Позитивний ефект від перебування на свіжому повітрі у цьому разі дорівнюватиме нулю.

Що показали результати дослідження

Вчені вирішили проаналізувати чи може контакт людей з природою допомогти їм впоратися з психічними проблемами. Для вивчення цього питання команда науковців зібрала понад 18 000 осіб в 18 різних країнах.

В ході дослідження автори виявили, що люди з депресією тягнуться до природи на такому ж рівні, як і люди без розладів. А ось люди з тривожністю проводять на свіжому повітрі значно більше часу.

Втім, “зелена терапія” не покращує їх стану і, повертаючися додому, вони продовжують відчувати дискомфорт.

Висновки демонструють, що прогулянки не повинні рекомендуватися всім людям. До того ж важливо подбати, щоб вони супроводжувалися доказовими методами лікування.

Провідна авторка дослідження Мішель Тестер-Джонс додала, що ці результати узгоджуються з ширшим дослідженням, яке припускає, що природа надає простір для відпочинку і відновлення після стресу. Однак і у цій роботі вказано, що терапевтам та близьким, слід бути уважнішими до почуттів людини, рекомендуючи їй проводити час на природі.

Коментар: “Було б корисно заохочувати їх до проведення часу у своїх улюблених місцях. Там, де людина відчуває себе комфортно. І це не обов’язково природа”, – резюмувала дослідниця.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: У якому віці люди найбільш самотні: дослідження

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Якою буде погода 2 травня: прогноз синоптика

У четвер, 2 травня, в Україні буде сонячно та тепло. Про це повідомила синоптик Наталка…

9 години ago

Магнітні бурі в травні 2024: чотири найнебезпечніші періоди

Учені постійно спостерігають за Сонцем і попереджають населення про високу активність зірки. У дні спалахів…

10 години ago

Залякав, щоб мовчала: житель Дніпропетровщини розбещував 5-річну племінницю

Мешканець Синельниківського району Дніпропетровської області протягом пів року розбещував свою 5-річну племінницю. Чоловіка судитимуть. Про…

11 години ago

У Києві дівчина вистрибнула з балкона, впала на перехожого та вбила його

Стали відомі подробиці трагічної події у Києві 30 квітня на Троєщині. Про це повідомляє hromadske.…

11 години ago

Чи можна пекти паску у Страсну п’ятницю: прикмети та забобони

Страсна п'ятниця - день, коли Ісус Христос приніс себе в жертву за людські гріхи, у…

12 години ago

В Україні підрахували, скільки коштів принесло розблокування кордону з Польщею

Зняття блокади пунктів пропуску на кордоні з Польщею додатково збільшило надходження митних платежів і зборів…

12 години ago