Протидія свободі слова?

event 20:03 Вівторок 04 Грудня 2018

У Рівному стався черговий випадок перешкоджання журналістській роботі з нанесенням фізичних травм. Це далеко не перший інцидент за цей рік. Сьогодні поговоримо про те, як часто журналісти зазнають морального та фізичного тиску.

Минулого четверга, 28 листопада відбувалась перепалка у пологовому будинку Рівненської міської ради. Скандал виник через призначення нового керівника закладу. У відділі кадрів лікарні виявили два накази з ідентичними датами та номерами про призначення двох різних людей на посаду головного лікаря.  Щоб приховати факт махінацій, в.о. головного лікаря медзакладу Світлана Муравська дала вказівку своїм підлеглим не пускати до приміщення журналістів.

Працівники медзакладу не давали журналістці сайту “ЧаРівне.інфо” пройти до кабінету, зі словами про те, що знімати тут заборонено. Коли журналістка Оксана Кравець все ж таки спробувала провести зйомку, її руку прищемили дверима.

Ці дії підпадають під Статтю 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Але, як виявилось, провадження по ній закрите, а цей випадок не був внесений до ЄДРД, бази даних кримінальних правопорушень. Такі справи мають передаватись до столиці.

Тільки сьогодні, 4 грудня поліція відреагувала на чисельні звернення про цей випадок бездіяльності і все ж таки внесла заяву до ЄДРД.

Статистика фізичного впливу на журналістів жахає. У 2017 році було зафіксовано 90 випадків агресії. Ось індекс фізичної безпеки, який підготувала Національна спілка журналістів України.

У 2018 році, за 10 місяців зафіксовано 66 випадків насилля. Безліч справ по перешкоджанню професійній журналістській діяльності не доходять до суду, а більшість винуватців так і не отримують покарання.

Теги:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward