“Понад тисячу років”: у Норвегії вперше знайшли залишки язичницького храму Одіна й Тора

event 00:59 Неділя 11 Жовтня 2020 У СВІТІ

У норвезькому селищі Осе знайшли руїни 1200-річного язичницького храму для поклоніння таким давньоскандинавським богам, як Одін і Тор.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Це вперше в Норвегії знайшли залишки саме храму, раніше такі відкриття робили у Данії та Швеції.

Археологи знайшли залишки стовпів, на яких трималася будівля, і змогли реконструювати, як вона виглядала. Вчені кажуть, що це був дерев’яний храм завдовжки 14 метрів, завширшки — 8 метрів та висотою — 12 метрів. Вважається, що споруду використовували для поклоніння та жертвоприношення давньоскандинавським богам.

Археологи кажуть, що під час розкопок знайшли поселення селян, які жили в Осе приблизно 2000 — 2500 років тому. Проте “божий дім” належить пізнішому періоду, приблизно 8 століттю, коли в регіон приїжджали заможні сім’ї.

Про те, що колись на місці розкопок був храм, свідчать ями для приготування їжі, які, ймовірно, використовували на свята. А також кістки — залишки тварин після жертвоприношення.

За словами археологів, храм є рідкісною знахідкою часів вікінгів, побудований за декілька століть до того, як християнство стало панівною релігією у регіоні. З XI століття норвезькі правителі нав’язували християнство та руйнували, спалювали язичницькі храми. Проте у вчених немає доказів, що споруду в Осе зруйнували під час “чисток”.

А що це за боги — Одін і Тор?

Одін — найвищий бог у скандинавській міфології, як Зевс для давніх греків. Він був богом мудрості, війни, перемоги, поезії.

Тор — бог грому та блискавок. Він є сином Одіна та богині землі Йорд. За міфами, він захищав звичайних людей.

Джерело: сайт Громадське

Читайте також: У Гонконгу продали рідкісний білий діамант: чому цей аукціон став унікальним

Автор:
Теги: Норвегія
Останні новини
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward