НОВИНИ

Податок на нерухомість: кому і коли платити

Цьогоріч через карантин українців звільнили від сплати низки податків та інших обов’язкових зборів. Утім попри послаблення доведеться все-таки сплатити податок на нерухомість. Термін – до вересня. Якщо цього не зробити вчасно, тоді на платника очікує штраф.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: В Україні такий податок мають сплачувати як фізичні, так і юридичні особи. Якщо у бізнесу є спеціальні працівники, котрі займаються його обчисленням та сплатою, то пересічним громадянам цей податок слід сплачувати самостійно після отримання листа від податкової.

Що таке податок на нерухомість?

Повна його назва – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Цей податок є обов’язковим. Його щороку мають сплачувати лише власники житлової або нерухомості. 

Якщо людина орендує житло або мешкає в ньому без права власності, тоді цей податок її не стосується.

Розмір податку та пільги на нього встановлюють сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад. Гроші від його сплати у підсумку потрапляють до місцевого бюджету.

Хто має платити податок на нерухомість?

Податок мають сплачувати фізичні та юридичні особи, які володіють нерухомістю в Україні. Згідно зі статтею 266 Податкового кодексу, немає різниці, чи є вони резидентами країни.

У випадку, коли власниками нерухомості є кілька людей, кожен з них має окремо заплатити за належну йому частину.

За неповнолітніх дітей, що є власниками нерухомості, податок сплачують їхні батьки чи опікуни.

За яку саме нерухомість треба платити?

Податок нараховують на квартири площею понад 60 м² та житлові будинки площею понад 120 м². Якщо власник має різну нерухомість, наприклад квартиру і будинок, то для стягнення податку їхня сукупна площа має перевищувати 180 м².

Таким власник платить за понаднормові квадратні метри. Наприклад, коли квартира має площу 90 м², тоді податок нараховується на “зайві” 30 м² (90 м² мінус норма 60 м²).

Для двох квартир у власності податок стягуватиметься за все, що більше від 60 м², для двох будинків – від 120 м².

У разі, коли квартиру чи будинок офіційно здають в оренду, оподаткуванню підлягає загальна площа в цілому. Це правило поширюється також на об’єкти нежитлової нерухомості.

Якщо ж площа квартири становить понад 300 м², а будинку – понад 500 м², тоді доведеться сплатити повну суму податку за всю площу і ще плюс 25 тис. грн окремо так званого податку на розкіш.

Які існують пільги?

Не треба сплачувати податок на об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади. 

Також не оподатковуються будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки, об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

Органи місцевого самоврядування – міська, селищна рад чи рада ОТГ – також мають право встановлювати пільги на сплату цього податку для певних категорій фізичних осіб.

Як порахувати розмір податку на нерухомість?

Сума, яку має сплати власник нерухомості, залежить від ставок податку, які запровадила місцева рада на цій території.

Сума також залежить від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який проводиться нарахування податку. Ставка податку не може перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати.

Інформацію про ставку податку на нерухомість потрібно шукати на офіційному сайті місцевої влади. 

Чи вплинув карантин на цей податок?

Закон № 540-IX звільнив українців від сплати податку на нерухомість і землю лише за березень цього року. Загальну суму податку фактично буде зменшено на один місяць.

Однак цю “карантинну” пільгу врахують під час обчислення податку за 2020 податковий рік.

Джерело: сайт ZAXID.NET 

Читайте також: Уряд знизив вартість електронної візи для іноземців

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Удача на вашому боці: названо три знаки зодіаку, яким пощастить у травні

Зірки розставляються сприятливо для деяких знаків зодіаку цього тижня. Ось три знаки зодіаку, яким пощастить…

21 хв. ago

У Рівному водій BMW в`їхав у сарай

У Рівному водій BMW вʼїхав у сарай. Про це повідомили в пресслужбі патрульної поліції Рівненщини.…

43 хв. ago

У Кривому Розі в ТЦК помер військовозобов’язаний: що відомо

У неділю, 5 травня, на території Саксаганського ТЦК та СП у Кривому Розі під час…

51 хв. ago

У ВМС ЗСУ розповіли, скільки вибухівки потрібно для знищення Кримського мосту

Капітан запасу ВМС ЗС України Андрій Риженко вважає, що для повного знищення Кримського мосту потрібен…

1 годину ago

На Рівненщині стартували змагання з кіберспорту

На Рівненщині стартували змагання з кіберспорту. Про це повідомили у пресслужбі Рівненської обласної державної адміністрації. …

2 години ago

На Луганщині окупант жорстоко зґвалтував і вбив 17-річну дівчину

Російський окупант зізнався, що на окупованій частині Луганщини він зґвалтував дівчину в машині, а згодом…

2 години ago