Перехід на зимовий час: користь чи шкода?

event 19:16 Четвер 25 Жовтня 2018

На цих вихідних знову доведеться переводити стрілки своїх годинників, здійснивши перехід на зимовий час.

Традиція переводити годинник з’явилася в минулому столітті і прижилася в великій кількості країн. Так, за станом на 2018 рік, 65 країн здійснюють перехід на зимовий / літній час двічі на рік. Це роблять для більшого використання світлого часу доби і економії електроенергії на освітлення.

Радник міністра енергетики Максим Белявський заявив, що перехід на зимовий час дозволить Україні заощадити споживання вугілля на 5%. Суперечки про те, варто чи ні переходити на літній час, ведуться вже не одне десятиліття. Серед вчених, експертів і лікарів існують різні думки на цей рахунок: одні (тепер уже, більшість) вважають ці маніпуляції з часом шкідливими для здоров’я людини і негативно позначаються на різних сферах його діяльності, інші, навпаки, навіть відзначають позитивний ефект від переведення стрілок.

Вчені з університету Хельсінкі говорять про негативний вплив цього феномена через зміну часу сну на людей – «сов», у яких діагностовано серцево-судинні захворювання. У 2007 році вчені з німецьких університетів Гронінгена і Людвіга Максиміліана проаналізували ритм життя 55 тисяч чоловік, які жили в часовому поясі, де перевели стрілки годинника на літній час. В результаті автори прийшли до висновку про те, що людський організм продовжує жити по старому часу, а не переходить на нове. При цьому необхідність більш раннього ранкового пробудження негативно впливає на роботу організму в цілому.

В будь-якому разі у ніч з 27 на 28 жовтня о четвертій годині ранку стрілки годинника потрібно перевести на годину назад. У цей день ми зможемо поспати трішки довше.

Теги:
Останні новини
30.05.2023, Вівторок
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward