Як передаватимуться багатоквартирні будинки управителям – Мінрегіон

event 12:06 Четвер 30 Червня 2016

bbПередача будинків управителям у рамках закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», що розпочинає свою дію з 1 липня, буде проходити за результатами конкурсів.

Про це на круглому столі «Багатоквартирні будинки у власності українців» в Інституті Горшеніна розповів Дмитро Корчак, директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За його словами, міністерство закінчує підготовку правил проведення конкурсів та типовий договір, після чого вони будуть передані органам місцевого самоврядування.

Органа місцевого самоврядування нададуть правила проведення конкурсу, на який заходять управлінські компанії і фізичні особи-підприємці, і які пропонують свої умови. Орган місцевого самоврядування володіє інформацією, яка кількість будинків ще не створили ОСББ, і подає саме цю кількість на  конкурс. Після того, як компанія перемогла у конкурсі, вона офіційно приступає до управлінських функцій, – повідомив Д. Корчак.

За його словами, на сьогодні лише 22% будинків вже знаходяться в управлінні об’єднань співвласників або житлово-будівельних кооперативів. Іншим згідно закону ще належить перейти на нову модель управління.

Закон про власників багатоквартирних будинків, який вводить інститут управителя, був прийнятий у травні минулого 2015 року. У законі зазначено, що перехід до системи управителів відбудеться протягом року і вступить в силу з 1 липня 2016 року.

Закон вступає в силу з 1 липня, але на час проведення конкурсів з обрання управителів або створення об’єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ) багатоквартирні будинки продовжать обслуговувати ЖЕКи.

Теги: ОСББ
Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
23.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward