Опозиціонер з Казахстану припустив, хто міг організувати мітинги в Алмати

event 18:15 Середа 05 Січня 2022 ПОЛІТИКА

Казахстанський опозиціонер припустив, хто б міг став організатором мітингу в Алмати.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Колишній лідер незареєстрованої і забороненої в Казахстані партії “Алга” Володимир Козлов розповів, що могло спровокувати протести в Алмати.

Свою думку він висловив в Facebook

Він нагадав, що днями президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв і перший президент Нурсултан Назарбаєв зустрілися з Володимиром Путіним.

Коментар: “Можна припустити, що Путін прийняв рішення про якийсь варіант зміщення Назарбаєва (враховуючи його жалюгідний вигляд під час візиту -…), з чим Назарбаєв не погодився. Він цілком міг не погодитися, тому як активи його і його сім’ї настільки величезні, настільки і злочинні, і зберегти їх можна, лише володіючи всією повнотою влади. Токаєв, будучи “людиною двох панів”, Назарбаєва і Путіна (бізнес його сім’ї веде син, що живе в Росії), зважився на виконання вказівки свого нового патрона”, – написав Козлов.

За його словами, протест жанаозенцев і актаусцев могли спровокувати.

Коментар: “Туди ж – нічна “відставка уряду”, що має на меті більше усунення Сатибалди – племінника Назарбаєва, який контролює з поста заступника голови КНБ – головну фігуру = Масімова. Путін цілком може поставити на Масімова і Токаєва, тому що обидві ці фігури у нього “в рукаві”: про Токаєва написано вище, а Масімов – кадровий офіцер КДБ, досьє якого лежить на Луб’янці, – йдеться в повідомленні. 

Автор поста вважає, що Назарбаєв почав діяти після звільнення свого племінника. 

Коментар: “Цілком можливо, що масовий наплив молодих людей, мотивованих на насильство, погроми і мародерство, має саме цю природу. Тому що цих людей ніколи не було ні на яких протестах, їх взагалі ніхто не знає, і одномоментна поява їх в Алмати не може бути пояснена чим-небудь, крім їх організацією і мотивацією, що цілком вкладається в можливості Сатибалди. Ці хлопці замістили собою первинних алматинських протестантів, більшу частину з яких затримали ще вчора. Вони і не збираються їх звільняти, що було б логічно, май вони єдину природу протесту“, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Казахстан повністю залишився без Інтернету

Козлов зазначає, що в інших регіонах протестувальники діють менш жорстко. 

Коментар: “Починаючи штурм телеканалів, вони заявляли про своє бажання вийти в прямий ефір, але обмежилися знищенням обладнання. Приходить інформація про примітивні погроми і грабежі магазинів. Якщо підпали поліцейських машин можна було пояснити емоційним скиданням енергії, у бік тих, хто протистоїть мирному протесту, то тут вже цього немає”, – підкреслює він. 

Коментар: “Токаєв ніяк і нічим не пояснює своїх рішень, причин своїх рішень, і ніяк не згадує Назарбаєва. Що зовсім не схоже на самого Токаєва зразка “до 3 січня”; тоді він “з ім’ям цим лягав, і з ім’ям цим вставав”. Що означає – він отримав певний карт-бланш від того, хто міг такий карт-бланш дати. Список таких фігур починається з Путіна“, – вважає Козлов. 

Джерело

Останні новини
25.01.2022, Вівторок
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward