Оплачуємо проїзд… У мене Електронний квиток!

event 17:55 Середа 19 Вересня 2018

Перехід від готівкового розрахунку до впровадження єдиного електронного квитка для громадського транспорту. Такий законопроект був затверджений Верховною Радою у 2017 році. Ми прослідкували за впровадженням цієї реформи, а також за подібними системами в країнах Європи.

В більшості країн Європи вам не вдасться розрахуватись з водієм у самому транспортному засобі, потрібно купувати квиток заздалегідь чи використати банківську картку. У Стокгольмі існує ціла система електронних карток. Є окремі картки для місцевих жителів, які можна постійно поповнювати, картки для туристів, які дають право проїзду на декілька годин, день чи тиждень. Вони купуються в касах, або автоматах, які розташовані біля зупинок та дають право на пересування в будь-якому громадському транспорті міста.

Першими українськими містами, в яких почали тестувати електронні квитки – Харків,Тернопіль і Київ. Старт видався не дуже успішним – безліч терміналів працювали некоректно, а деякі були понівечені вандалами, виведені з ладу. Наразі діє подвійна система оплати, можна розраховуватись з кондуктором готівкою, або карткою. До кінця 2018 у Києві планують повністю перейти до системи карткової оплати, паперові квитки можна буде придбати тільки на зупинках.

Здебільшого, пасажири скептично налаштовані до такої реформи, але вона несе в собі багато переваг. Місто отримує статистику транспортних потоків і може оптимізувати маршрути відносно їх попиту. З’являється контроль за дотриманням розпорядку руху. Для пасажирів це економія коштів при покупці довгострокових абонементів та зручність розрахунку.

Наразі у Рівному проходять форуми по обговоренню введення єдиного квитка. Хоча перші ініціативи від влади лунали ще у січні 2015 року. Коли рівняни зможуть оплачувати проїзд картками покаже тільки час.

Теги:
Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward