Обережно, «фейки» поруч

В Україні викрадають дітей. Їх саджають у темне тоноване авто і везуть продавати на органи. Скільки разів подібне повідомлення ви бачили у стрічці Фейсбук чи чули від родичів?
Останнім часом з’являється велика кількість фейкових новин про викрадення групою зловмисників дітей у рівненській області. Ці повідомлення не підтверджені поліцією, проте мають досить великий резонанс серед користувачів соціальних мереж, що з добрих намірів хочуть застерегти своїх друзів від небезпеки. Штучно створюється паніка, бо в повідомленнях звучить загроза найдорожчому – дітям. Люди прагнуть перестрахуватися, цим самим сіючи страх та недовіру до правоохоронних органів, які ,нібито, замовчують жахливі злочини. В законодавстві є кримінальна відповідальність за телефонне хуліганство, але за розповсюдження неправдивої інформації в інтернеті покарання немає. Цим і користуються ті, хто запускає так звані «фейкові новини». Так новину про викрадення дітей на Волині та Рівненщині у Фейсбук поширили 95 тисяч разів
Багато хто готовий з добрих намірів поділись будь-якою інформацію на своїй сторінці, навіть не звертаючи увагу на її абсурдність. Так Олександр Ліник опублікував запис про те як він виграв у олімпіаді, де змагались 100500 учасників з 9000 країн світу. Його поширили більше 100 000 разів, більшість людей не зрозуміли іронічність цього запису та були обурені тим, що така перемога не набула розголошення. Таких прикладів чимало і вони чудово ілюструють те, як легко інтернетом розлітається навіть найбільш явна нісенітниця.
В першу чергу потрібно аналізувати інформацію та довіряти тільки перевіреним новинам з існуючими та незаперечними доказами. Шукати джерело інформації і старатись перевіряти декілька новинних ресурсів. Будьте обачними та не вірте на слово.

“Рівне не ввійшло навіть в ТОП 5”: в яких містах України випала рекордна кількість снігу

У Білому домі відповіли, чи планують ще відправити Україні системи Patriot
