Обережно, «фейки» поруч

event 19:50 Понеділок 08 Жовтня 2018

В Україні викрадають дітей. Їх саджають у темне тоноване авто і везуть продавати на органи. Скільки разів подібне повідомлення ви бачили у стрічці Фейсбук чи чули від родичів?

Останнім часом з’являється велика кількість фейкових новин про викрадення групою зловмисників дітей у рівненській області. Ці повідомлення не підтверджені поліцією, проте мають досить великий резонанс серед користувачів соціальних мереж, що з добрих намірів хочуть застерегти своїх друзів від небезпеки.  Штучно створюється паніка, бо в повідомленнях звучить загроза найдорожчому – дітям. Люди прагнуть перестрахуватися, цим самим сіючи страх та недовіру до правоохоронних органів, які ,нібито, замовчують жахливі злочини. В законодавстві є кримінальна відповідальність за телефонне хуліганство, але за розповсюдження неправдивої інформації в інтернеті покарання немає. Цим і користуються ті, хто запускає так звані «фейкові новини».  Так новину про викрадення дітей на Волині та Рівненщині у Фейсбук поширили 95 тисяч разів

Багато хто готовий з добрих намірів поділись будь-якою інформацію на своїй сторінці, навіть не звертаючи увагу на її абсурдність. Так Олександр Ліник опублікував запис про те як він виграв у олімпіаді, де змагались 100500 учасників з 9000 країн світу. Його поширили більше 100 000 разів, більшість людей не зрозуміли іронічність цього запису та були обурені тим, що така перемога не набула розголошення. Таких прикладів чимало і вони чудово ілюструють те, як легко інтернетом розлітається навіть найбільш явна нісенітниця.

В першу чергу потрібно аналізувати інформацію та довіряти тільки перевіреним новинам з існуючими та незаперечними доказами. Шукати джерело інформації і старатись перевіряти декілька новинних ресурсів. Будьте обачними  та не вірте на слово.

Теги:
Останні новини
03.10.2023, Вівторок
02.10.2023, Понеділок
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward