“Нова міграційна політика”: Польща змінює правила працевлаштування для українців

event 17:48 П’ятниця 14 Лютого 2020 ПОДІЇ

На тлі масового припливу трудових мігрантів у Польщі, в місцевому уряді вирішили за пів року розробити і затвердити принципи нової міграційної політики.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Коментар: “Ми не очікуємо, що кількість працівників з України цього року зменшиться: буде зростання. Щоправда, незначне”, – заявив заступник директора департаменту міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік.

Деталі: Як заявив пан Мирослав, нова міграційна політика буде базуватися на чотирьох засадах:

  • Захист польського ринку праці;
  • Взаємозамінність працівників, особливо в дефіцитних спеціальностях;
  • Циркулярне перебування іноземних трудових мігрантів;
  • Заповнення прогалин у тих регіонах, де не вистачає робочих рук.

Польський чиновник пояснив, що про тривалі терміни працевлаштування в Польщі для іноземців мови бути не може, але крім тих випадків, коли у них є документи на постійне проживання в Польщі. Тоді ніхто не буде перешкоджати укладанню довгострокових контрактів.

Пшевозьнік уточнив, що в Польщі рівень безробіття становить 5,2%, а це близько 850 тис. безробітних, у зв’язку з чим уряд вважає за необхідне захистити свій ринок і своїх працівників.

Міськрада судитиметься через гей-парад у Рівному

Зазначимо, що тільки за 2019 рік у Польщі видали 130 тисяч дозволів на сезонну роботу, 98% з яких отримали саме українці. Ще 1 мільйон 600 тисяч дозволів на роботу в Польщі видавали на строк до 6 місяців, 91% із них – громадяни України. Також, 74% українців отримали дозволи на роботу на тривалі періоди.

В свою чергу, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, зробив висновок що Польща жодним чином не ставить обмеження для українців, а навіть навпаки.

“Основні моменти, які зараз були описані, полягають у тому, що вони хочуть, щоб до них збільшилася трудова міграція саме кваліфікованих фахівців, тому що у них є проблеми з цим”, – говорить Воскобойник.

Причина цього – негативна демографічна ситуація і процес трудової міграції поляків в інші країни Європи: “Тому вони відчувають дефіцит кваліфікованого персоналу, і вони будуть із задоволенням і далі залучати українців, і не тільки“, – зазначив експерт із працевлаштування.

За словами експерта з міжнародного працевлаштування, наразі стабільна кількість українських мігрантів становить близько 12-16% від усього населення. Це люди, які вже неодноразово їздили на заробітки і будуть продовжувати це робити.

Джерело: OBOZREVATEL

Читайте також: “Будьте обережні”: у Рівному діє банда шахраїв під виглядом працівників Теплоенерго

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward