Кредитів для підприємців найближчим часом не буде: НБУ знову підняло облікову ставку

В березні НБУ підняло облікову ставку з 19,5% до 30%. До цього НБУ вже підвишував облікову ставку з 14% до 19,5% річних — 6 лютого, одночасно збільшивши ставку рефінансування по кредитах овернайт з 17,5% до 23% річних.

Слід зазначити, що облікова ставка Національного банку є важливим інструментом грошово-кредитної політики. Підвищення її рівня призводить до подорожчання кредитів центрального банку для комерційних банків.

У цьому випадку комерційні банки компенсуватимуть свої втрати, через зростання облікової ставки, підвищенням ставок за кредитами, які вони надаватимуть громадянам та юридичним особам.

Разом з тим слід зазначити, що відповідно до умов Угоди про асоціацію з ЄС, європейські банки зможуть відкривати свої філії на території Укарїни (раніше вони могли лише створювати дочірні банки, або ж купувати вже створені в Україні, — що є набагато довше та фінансово більш виснажливе). Кредитні ставки банків ЄС становлять 3-6% річних, а їх фінансове становище набагато стабільніше від становища вітчизняних. З огляду на це при відкритті “зеленого світла” європейським банкам можна сподіватись на здешевлення кредитів в перспективі щонайменше через 5 років, однак у разі, якщо національна валюта не стабілізується, то говорити про гривневі дешеві кредити ще дуже рано.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: