Названо головний симптом, який відрізняє коронавірус від грипу

event 22:23 П’ятниця 16 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Друга хвиля пандемія коронавірусу захлеснула більшість європейських країн. Від весняної епідемії вона відрізняється тим, що в Північній півкулі настає холодна пора року, коли також повертається ще й грип. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Вчені попереджали, що конвергенція коронавірусу та грипу, часто звана “твіндемією”, стане справжнім кошмаром для системи охорони здоров’я. Крім COVID-19, лікарям доведеться боротися і з епідемією грипу.

Ці два інфекційних захворювання мають багато загальних симптомів, які можуть унеможливити встановлення клінічного діагнозу без тестування. Крім того, є ймовірність, що людина може заразитися відразу двома патогенами. Але незважаючи на велику кількість спільних ознак між ними, є один “дивний”, який допоможе відрізнити небезпечний коронавірус.

Дослідники пояснили, що SARS-CoV-2 уражає клітини носа, що реагують на запах. Виникає в результаті запалення вбиває їх, позбавляючи людини нюху. При коронавірусі пропадає здатність відчувати навіть сильні аромати, такі як від кави або цибулі. Однак далеко не у всіх пацієнтів проявляється цей симптом. Відзначається, що 13% заражених з ним не стикаються.

Крім того, 77,7% хворих коронавірусом повідомляли про втрату здатності відчувати смак їжі. Цей стан відомий як агевзія. У більшості випадків COVID-19 аносмія і агевзія з’являються разом.

Ще один симптом, який може вказувати на COVID-19, а не на грип, – це задишка або утруднене дихання. На цю ознаку лікарі звертають увагу в першу чергу, так як він вимагає невідкладної госпіталізації. Нормальні значення – 12-16 вдихів в хвилину, при цьому показники кисню в крові повинні бути не менше 94-100.

Джерело: сайт UkrHealth

Читайте також: Вчені знайшли нову причину ускладнень COVID-19 у молодих людей

Останні новини
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
13.04.2021, Вівторок
12.04.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward