НОВИНИ

Науковці не змогли відповісти, чому у жительки села на Житомирщині в колодязі гаряча вода

В криниці у дворі мешканки села Тайки, що на Хмельниччині, з’явилася гаряча вода. Восени 2020 року температура води в ній зросла до 50 градусів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це розповіла власниця диво-криниці Надія Борисюк. За її словами, посеред осені пішла жовта та дуже брудна вода. Такою вона була днів зо два, а на третій — стала прозорою та гарячою.

Коментар:Я не могла цьому повірити. Спочатку нікому навіть і не говорила — боялася. Адже такого явища в нас у Тайках ніхто не пам’ятає. Але водичка продовжувала бути гарячою, тож я почала розповідати про це своїм колегам і сусідам“, — говорить Надія Борисюк.

Після січневих морозів температура у криниці впала з 50 до 27 градусів тепла. Зараз по воду з цього колодязя приїжджають мешканці сусідніх сіл.

Коментар:Я коли почув, спочатку не повірив, що в колодязі може бути гаряча вода. Вчора приїздив, щоб переконатися своїми очима. І справді побачив, що з колодязя йде пара. Сьогодні завітав ще раз набрати води, бо вона дуже смачна, і ми захотіли ще набрати“, — говорить мешканець села Сербо-Слобідка Ємільчинського району Ярослав Ковальчук. 

Воду взяли на аналіз фахівці з Олевська — робили проби на вміст 12 хімічних елементів. Всі показники не перевищували гранично допустимих норм. 22 січня воду на аналіз приїжджали брати представники Поліського національного університету.  Зробили повний аналіз на вміст 24 хімічних елементів. Дослідження показали що гаряча вода з криниці майже нічим не відрізняється від звичайної питної води.

Коментар:Цю воду можна було б вживати, якби не наявність підвищеного вмісту нітратів — 143,2 міліграма на літр за норми 50. А у криниці сусіда — 122,5 міліграма на літр. Ще ми досліджували радіологічний фон води. Радіонуклідів у відібраних зразках виявлено не було. Бактеріологічний аналіз показав наявність коліформних бактерій та кишкову паличку. Це говорить про те, що цю воду перед вживанням треба кип’ятити“, — каже завідувачка вимірювальної лабораторії Поліського національного університету Наталія Матвійчук. 

Наталія Матвійчук говорить: аби з’ясувати, чому ж вода в колодязі стала гарячою, потрібно залучити до роботи геофізиків. З її слів, такі зміни міг спричинити і рух тектонічних плит, і виділення газів через проходження певних підземних реакцій.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: “Рівне молодше на півтора століття!”: стверджують у краєзнавчому музеї

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Що найкраще відбілить постільну білизну: експерт назвав спосіб №1

Експерт із прання з Time 4 Sleep Джонатан Воррен вважає, що найкращий спосіб випрати білу…

2 години ago

Для п’яти знаків Зодіаку цей тиждень буде найкращим у році

Наступний тиждень обіцяє бути особливо вдалим для деяких знаків Зодіаку. Енергії планет складуться так, що…

2 години ago

Мобілізація в Україні: коли можна відмовитися від повістки

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває воєнний стан. В цей період мобілізації підлягають військовозобов’язані…

3 години ago

У вівторок на захід України повернеться осіннє тепло: прогноз синоптика

У вівторок, 17 вересня, погода в Україні стабілізується. Суттєвих опадів уже не очікується, а температура…

3 години ago

Комітет ВР підтримав законопроєкт про підвищення податків

Профільний комітет ВР на засіданні 16 вересня підтримав законопроєкт про підвищення податків. Голосування у першому…

4 години ago

Медики назвали небезпечні фактори, які провокують мігрень

Від мігрені страждають до 21% українців, жінки частіше ніж чоловіки. Зазвичай, ця недуга виникає до…

5 години ago