Наслідки війни: від покаліченого життя до екологічної катастрофи

6 листопада відзначають Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів. Це один з Міжнародних днів ООН – це пам’ятні дати, які направлені на привернення уваги до актуальних проблем людства.
Сьогоднішній міжнародний день ООН присвячений шкоді, яка завдається довкіллю в період збройних конфліктів. Сучасні збройні технології несуть загрозу не тільки окремим країнам, а всій планеті. Війна завжди приносить жахливі наслідки для мирного населення та протягом декількох хвилин може знищити роботу цілих поколінь або, навіть, цивілізації.
Російська збройна агресія на сході України призвела до серйозних екологічних наслідків – це забруднення підземних вод, водойм, забруднення атмосферного повітря, знищення і псування об’єктів природно-заповідного фонду, лісові пожежі.
Цікавим є проект «Годинник Судного дня» – він показує символічний час, який відокремлює людство від незворотної катастрофи. Його розробили у 1947 році рада експертів, в яку входили 18 лауреатів Нобелівської премії. За свою історію, годинник переводили 24 рази. У 1947 році людству «давали» умовних 7 хвилин, а коли у 1953 році відбулось випробування водневої бомби – стрілка опинилась за дві хвилини до опівночі (час катастрофи). У 1991 році закінчилась «Холодна війна» та почалось скорочення арсеналів – ми опинились за 17 хвилин до опівночі. Останній раз годинник переводився 25 січня 2018 року. Зараз він показує час 23:58, через неспроможність світових лідерів подолати загрози ядерної війни та кліматичних змін та розв’язання Росією «гібридних» конфліктів.

Завтра не буде світла на 7 вулицях Рівного

Прикмети на 12 серпня: народне свято,традиції та заборони дня
