Наскільки “прозоре” Рівне?

event 18:29 Середа 05 Вересня 2018

З 2017 року в Україні працює проект «Прозорі міста».  Його мета – подолання корупції в місцевих органах самоврядування та дотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності. Ними складений рейтинг прозорості  100 найбільших міст.

Рівне посідає 31 місце,  Між Олександрією і Новою Каховкою. Найгірший показник у сферах – комунальне підприємство, соціальні послуги та житлова політика. В комунальній сфері оцінюється наявність наглядових рад, фінансової звітності та аудиту на комунальних підприємствах. У нашому місті не оприлюднені:  фінансові звіти (балансовий звіт, звіт про збитки та прибутки (звіт про фінансові результати), звіт про рух коштів, звіт про використання коштів внесених до статутних капіталів підприємств) комунальних підприємств та товариств, в яких 50% та більше належать міській раді у форматі відкритих даних. Відсутність цих даних у відкритому доступі призводить до створення корупційних схем і нецільових закупівель.

В ланці житлової політики оцінюється наявність онлайн –послуг в сфері житла, відкритість комісії з житлових питань. Місту рекомендується створити систему електронної реєстрації заяв на житло та онлайн-черги, яка дозволяє заявникам відстежувати їхній статус. Оприлюднити на офіційному або іншому веб-сайті відомості про житлові приміщення, які знаходяться у власності громади кількість житлових приміщень, кількість орендованих, вільних житлових приміщень, кімнат в гуртожитках, та оновлювати їх не рідше одного разу на 6 місяців. В соціальній сфері відсутній чіткий перелік міських установ соц. допомоги з переліком контактних даних і вакансій.

У Рівному немає проблем з своєчасним оприлюдненням інформації про роботу органів місцевої влади, але інформативність в сфері житлової політки і комунальних підприємство практично відсутня, сподіваємось з часом це зміниться і всі тіньові схеми будуть зруйновані.

Джерело: https://transparentcities.in.ua/

Теги:
Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward