Нардеп Соломчук: “Влада спільно з бізнесом має підготувати нові екопроєкти”

event 13:06 Середа 07 Квітня 2021 ПОДІЇ

Екологічні законопроєкти потрібно готувати разом з бізнесом з врахуванням стану вітчизняної промисловості та встановивши реалістичні строки проведення екомодернізації.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це заявив народний депутат Дмитро Соломчук.

За його словами, зареєстровані нині в парламенті законопроєкти про екологічний контроль (№3091) та промислові викиди (№4167) містять багато сумнівних і нереалістичних норм, які промислові підприємства не здатні виконати. Зокрема, вони не мають коштів на проведення екомодернізації, тож їм необхідно надати державну підтримку.

Коментар:Потрібно попрацювати над тим, за що здійснювати модернізацію – якісь кредитні умови, якісь компенсатори“, – пояснив Соломчук.

Він також звернув увагу на необхідність врахування вітчизняних реалій при розробці екологічних норм і неприпустимості звичайного копіювання екологічного законодавства ЄС.

Коментар:Не можна взяти законодавство будь-якої іншої країни і все накласти на нашу країну. Навіть в Євросоюзі всі екологічні норми розглядалися окремо. В Польщі одне, в Угорщині інше, в Словаччині інше. Там також вони не єдині для всіх країн. Деякі підприємства навіть трішки звільняються від їх виконання“, – розповів Соломчук.

Депутат вважає, що влада разом з бізнесом мають підготувати нові екологічні законопроєкти, з врахуванням стану і можливостей вітчизняної промисловості та держави.

Коментар:Давайте спільно напрацюємо реальний законопроєкт про екомодернізацію і контроль. Надамо пропозиції на фракцію з реальними таймінгами виконання і з реальною потім відповідальністю, якщо воно не виконано. Потрібно реально подати реформаторський закон. Але він має бути в першу чергу від бізнесу“, – підсумував Соломчук.

Раніше представник Федерації металургів України Андрій Лукасевич заявив, що передбачені законопроєктом про промислові викиди (№4167) терміни та умови переходу до нових екологічних норм призведуть до закриття підприємств, адже промисловість не має десятків мільярдів на проведення екомодернізації.

Водночас в Європейській бізнес асоціації України наголосили, що Україна має застосувати досвід проведення екомодернізації в країнах ЄС і надати підприємствам державну підтримку на запровадження екотехнологій та запропонувати фінансові стимули.

Джерело: сайт Obozrevatel

Читайте також: Нацбанк розраховує на 2 транші від Міжнародного валютного фонду

Автор:
Останні новини
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
25.06.2022, Субота
24.06.2022, П’ятниця
23.06.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward