Понеділок 26.10.2020

-:-

На Україну насуваються чотири штами грипу: медики спрогнозували першу хвилю

event 09:39 Вівторок 15 Вересня 2020 ПОДІЇ

Медики вважають, що грип накриє Україну, ймовірно, двома хвилями.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Відразу чотири штами вірусу очікують українців в цьому сезоні. Минулого року захворіли майже п’ять мільйонів людей, проте зараз грип буде особливо небезпечним – через епідемію коронавірусу. 

Грип, ймовірно, накриє Україну двома хвилями. Перша буде в кінці жовтня, друга – в січні. Медики чекають “пришестя” чотирьох штамів. Проти двох типів А і двох В вакцину виробляють за кордоном. У Міністерстві охорони здоров’я вже ведуть переговори з Францією, Нідерландами, Південною Кореєю і Китаєм.

Коментар: Держава хоче закупити вакцину від грипу, але попит на цю вакцину дуже-дуже великий на світовому ринку. Він пов’язаний з тим, що у нас епідемія і Covid-19. І так само очікуються хвилі грипу в інших країнах. Кількість вакцини, яка надійде на ринок України становить понад 600 тисяч доз“, – каже Сергій Литовка, керівник експертної групи з імунопрофілактики директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Безкоштовно будуть прищеплювати тих людей, чиї професії знаходяться в групах ризику. Це медики, педагоги і військові. В уряді підрахували – потрібно закупити додатково ще 1,5 мільйона доз. Але подбати про вакцинацію варто всім, говорять імунологи. Симптоми грипу та коронавірусу часто схожі. А імунна парасолька дозволить уникнути одного із захворювань. 

А тим часом лікарі України готуються до жорсткого епідсезону, адже грип в парі з коронавірусом стане агресивнішим. Так само медики нагадують, що вакцина починає діяти через тиждень і виробляє імунітет на дев’ять місяців. Тому повторювати щеплення потрібно кожен сезон. 

Джерело: сайт Сьогодні

Читайте також: Разумков заявив про нові випадки COVID-19 серед депутатів: деталі

Останні новини
25.10.2020, Неділя
24.10.2020, Субота
23.10.2020, П’ятниця
22.10.2020, Четвер
21.10.2020, Середа
20.10.2020, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward